Biżuteria na Dzień Matki z Fimo

Dzień Matki tuż-tuż. Najważniejsze osoby w naszym życiu są największymi entuzjastami nas samych oraz naszej twórczości. Warto zatem w tym dniu zmierzyć się z własnym talentem, bo dobre recenzje murowane, a łatwiej już nie będzie.

Fimo na Dzień Matki

Fimo to miękka masa polimerowa w bogatej palecie kolorów, z której można stworzyć dowolną biżuterią, precjoza i miłe dla oka bibeloty. Fimo jest i dla profesjonalistów, i dla początkujących. Brak doświadczenia nie taki straszny, bo zasada działania bliska jest plastelinie, a z tą kontakt miał chyba każdy. Własnoręcznie ulepiona, wyrzeźbiona biżuteria prezentuje się naprawdę efektownie i będzie doskonałym prezentem dla każdej Mamy.

Ozdobny chwost

Brzmi dziwnie, ale wszyscy wiemy, jak wygląda chwost – to ozdobny pęk sznurów, nici, rzemyków na grubym węźle, którym ozdabia się ubrania, zasłony, firany, zamki w ubraniach i buty. Możemy go uformować z Fimo Leather Effect, który sprawia wrażenie skóry. Z kostki formujemy wąskie pasma, które będą przypominać rzemyki. U nasady łączymy je w całość i opasujemy kostką w innym kolorze lub skrawkiem innego materiału lub właśnie rzemienia. Materiał można zszywać, sklejać, dziurkować i mocować, np. u suwaka maminej torebki.

Kamea

Tutaj niezbędny okaże się żel dekoracyjny Fimo Liquid, a więc masa w bardzo płynnej formie oraz silikonowe foremki Fimo. Kamea może mieć formę broszki, pierścienia lub naszyjnika. Dowolny drobny przedmiot – koralik, szkiełko, ozdobny kontur, małe zdjęcie, które płynna masa transferuje – umieszczamy w formie i zalewamy ją żelem. Utwardzamy przez ok. 30 minut w piekarniku. Wystudzony przedmiot nawiercamy i przeciągamy przezeń rzemień, i gotowe!

Bardzo kolorowo i etnicznie

Masa termoutwardzalna Professional zapewnia bardzo intensywne efekty kolorystyczne, które warto wykorzystać, tworząc tzw. biżuterię etniczną, np. stylizowaną na rdzennie afrykański naszyjnik. Obłędnie kolorowe paciorki albo stożkowate kły drapieżników łatwo ulepić, tym bardziej że elementy takiego naszyjnika mogą być nieregularne i różnić się od siebie. Języczkiem uwagi są tu właściwości masy, która pozwala tonować kolory zachowując przy tym ich trwałość. Warto zaopatrzyć się w rzemień lub ładny sznurek z fabrycznym solidnym zamknięciem, na który łatwo można nanizać przewiercone elementy.