STAEDTLER

Staedtler polska banner

Jak można przeczytać w Kronikach Norymbergii z roku 1662 r. pierwszy ołówek został wyprodukowany przez Friedricha Staedtlera. Po niespełna dwustu latach jego potomek Johann Sebastian Staedtler, założył w 1835 r. firmę STAEDTLER. Warto tez wspomnieć że rok wcześniej – w 1834 r. – J. S. Staedtler stworzył pierwszą kolorową kredkę, którą można było temperować jak ołówek.
Od tego czasu firma ciągle się rozwija i wprowadza na rynek nowatorskie rozwiązania.

Kamieniami milowymi firmy były: w 1900 r. ołówki Mars i Noris, w 1954 r. pisaki i markery Lumocolor, w 1965 r.  gumka Mars plastic, w 2003 r.  produkty triplus®, w 2005 r. kredki z ABS, w 2009 r.  ołówek Wopex.

Od 1992 r. GDD jest wyłącznym dystrybutorem produktów Staedtlera na terenie Polski. W ofercie GDD mamy następujące produkty:

  • artykuły szkolne: ołówki, gumki, kredki ołówkowe i woskowe, flamastry, pastele olejne, nożyczki, kleje, cyrkle
  • produkty Lumocolor: markery, foliopisy, kredki i pisaki specjalistyczne
  • artykuły piśmienne: długopisy, cienkopisy, zakreślacze, ołówki automatyczne, grafity, gumki, temperówki, program techniczny
  • masy plastyczne Fimo: masy termoutwardzalne, wysychające pod wpływem powietrza, narzędzia do modelowania, zestawy kreatywne

Dzisiaj STAEDTLER jest największym w Europie producentem ołówków drewnianych, pisaków OHP, gumek, grafitów. Na całym świecie STAEDTLER zatrudnia 2 000 osób w 21 oddziałach i w sześciu fabrykach. Główna siedziba STAEDTLER znajduje się w Norymbergii. W Niemczech są również trzy fabryki firmy, w których powstaje 80% produktów firmy STAEDTLER. Można je kupić w ponad 150 krajach.

*****
Zapraszamy na naszego  Facebooka  oraz na Instagram.