Co robić w długi jesienne wieczory – kolorowanki dla całej rodziny

Jesienią życie nieco zwalnia, za oknem chłodno i ciemno, i coraz mniej powodów, żeby wychodzić z domu. Można by się otulić ciepłym pledem i wbić w ciepłe skarpety, można by nadużywać gorącej herbaty i oddawać sentymentalnej lekturze w rodzaju Lata leśnych ludzi Marii Rodziewiczówny. Ale czy to jedyny i najlepszy sposób na spędzanie jesiennych kwartałów, czy aby czegoś nie stracimy?


Jak oswoić jesień?

Stadność mamy w DNA i w końcu zatęsknimy za ludźmi w wydaniu kameralnym, czyli rodziną i przyjaciółmi. W małym gronie łatwiej o rozmowę, poznawanie się i wymianę myśli. Wieczory mogą się okazać nader radosne i twórcze, wystarczy iskra, pomysł, którym zarazimy najbliższych. W ten sposób rodzą się domowe tradycje i okazje do spotkań z najbliższymi.

Kolorowanki

Zabawy z kolorowaniem mają swoje drugie, trzecie i kolejne dna. Pożytki z nich wielorakie: uczą skupiania się, cierpliwości, wrażliwości na kolory, u najmłodszych rozwijają małą motorykę i są dobrym zaczynem do nauki pisania. A przy tym są zachętą do dalszej twórczości, nauki rysunku, malowania itd. Jest to też zabawa z kategorii kolektywnych, możemy wspólnie kolorować ten sam obraz, możemy współzawodniczyć, organizować domowe wernisaże, dyskutować o inspiracjach, skojarzeniach. Możemy się podzielić zadaniami – komuś przypada okres różowy, komuś innemu okres niebieski, a to z kolei bardzo rozwija świadomość kolorów i odcieni.

Monumi

Kolorowanki Monumi to doskonały pomysł na długie jesienne wieczory. Bardzo oryginalne, pobudzające wyobraźnie i z pieczołowicie dobranym wzorem. Można je kolorować partiami przez kolejne sesje, można się nimi cieszyć indywidualnie lub wspólnie. Duże plansze podłogowe mogą angażować wiele par rąk, małe książeczki sprzyjają samodzielnej zabawie. Szeroki wybór motywów trafia do wyobraźni najmłodszych – zoo, safari, księżniczki, dinozaury, rakiety i wiele innych.

Krokiem wprzód są kolorowanki przestrzenne, które można łatwo złożyć – zestawy zawierają instrukcje – i używać jak zabawki lub scenerie do innych zabaw. W ten sposób można nadać swój autorski design sowom, kotom, żyrafom i innym, jakże niezbędnym w życiu kilkulatka, postaciom. 

Nie tylko kredki

Kolorowanki Monumi zachęcają do używania różnych technik, także tych „cięższych”. Wykonane z grubego materiału, który doskonale absorbuje wilgoć, nie rozmiękają i nie fałdują się. Równie dobrze można je kolorować kredkami, jak i flamastrami czy farbkami, efekt będzie naprawdę doskonały. Duża w tym zasługa naprawdę bardzo pomysłowych wzorów, których złożoność odkrywa się w miarę zabawy, i które nie znudzą się po pierwszych maźnięciach pędzelkiem.