Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Zima nie szczędzi okazji, by młodzi artyści wykazali się pomysłowością. Ledwo minęły święta, ledwo zaczął się karnawał, a w kalendarzu już pojawia się Dzień Babci i tuż za nim Dzień Dziadka. To szczególna okazja, w którą najmłodsi bardzo chętnie się angażują, bo, wiadomo, Dziadek i Babcia są wyjątkowi i zawsze docenią wysiłki wnuków. Każdy prezent będzie zajmował szczególne miejsce w sercu Dziadków, tym bardziej, gdy również zostanie zrobiony od serca, czyli własnoręcznie. Pomysłów na prezent jest bez liku, ważne, by ich powstawaniu towarzyszyła radość i zabawa. 

Laurka z życzeniami

Klasyk dla najmłodszych, który niezmiennie przynosi radość, zawsze wzrusza i działa w podwójnie  – można oglądać i czytać. Wystarczy blok malarski lub do rysowania, który zginamy wpół i otrzymujemy cztery strony do zaprojektowania. Możemy namalować samych Babcię, Dziadka, wazon kwiatów, narysować obrazek sytuacyjny z Dziadkami w roli głównej – pomysł należy do artysty. Z doświadczenia wiemy, że postać artysty będzie bardzo mile widziana. Do tego życzenia, koniecznie napisane ręką wnuka.

Materiały i narzędzia: blok z papierem dostosowanym do wybranej techniki, np. blok malarski Młody Artysta do akwareli, plakatówek; blok artystyczny do markerów, akryli itd. Można tez użyć Bloku Deco w dowolnym kolorze i tonacji. Malujemy lub rysujemy używając szerokiej palety kolorów, np. kredek akwarelowych Karat Staedtler (60 kolorów) albo zestawu akryli Happy Color (10 kolorów). Do pisania życzeń świetnie się nadadzą markery metaliczne z serii Design Journey.

Maskotka z filcu

Z filcu wycinamy dwa kształty (zwierzątka, gwiazdki serce). Wypełniamy gałgankami lub nawet watą. Całość formujemy i zszywamy. Detale (oczy, usta) doklejamy z filcu w innym kolorze lub malujemy.

Materiały i narzędzia: filc dekoracyjny Folia (różne kolory), marker akrylowy M&G, kształty zwierzątek Eco Craft, klej (np. All Craft albo Quick Happy Color), nożyce (biurowe albo dla dzieci z zaokrąglonym ostrzem).

Wazon ze słoika

Ozdobny wazonik do kwiatów można wykonać ze zwykłego słoika, o nieco szerszym kształcie, tak by pomieścił mały bukiet. Szkło zdobimy oryginalnym wzorem, motywem lub gamą dowolnych kolorów. W tle możemy wpleść dedykację lub napis, np. Super Dziadek albo Cool Babcia. Dekorować można też plasteliną albo rafią.

Materiały i narzędzia: słoik, farby (np., plakatowe Happy Color, 10 kolorów w zestawie, dekoracyjna tempera z brokatem albo farbę strukturalną 3D Perlen), plastelina Kolor2, rafia naturalna Folia, pędzelek do malowania na szkle złote włosie Toray.

Album ze zdjęciami i dedykacją

Dziadkom (czyli dziadkom i babciom) nigdy za wiele zdjęć wnuków. Album z osobiście i odpowiednio dobranymi zdjęciami będzie świetnym prezentem. Fotografie wklejamy i dokonujemy opisu. Można się ograniczyć do daty, miejsca, imion uwiecznionych osób, ale można też opisać przedstawioną sytuację. Album zdobimy według własnej inwencji, posługując się farbami, kredkami albo stosując nieograniczoną techniką scrapbbokingu.

Materiały i narzędzia: album (np. Eco albo bardzo efektowny z okienkiem tworzącym ramkę), kredki, farby – w zależności od techniki. W przypadku scrapbookingu przydać się może niemal wszystko: filc, kokardki, brokat, papier dekokaracyjny, klej (najlepiej bardzo uniwersalny All Craft), nożyczki itd. Do opisów: pisaki artystyczne do kaligrafii Design Journey.