Fimo – motywy kwiatowe na Dzień Kobiet

Masa Fimo

Dzień Kobiet nie może obejść się bez Kobiet i bez kwiatów – ciętych, doniczkowych, malowanych, wyszywanych, rzeźbionych itd. Bo choć z naturą trudno konkurować, to warto na niej się wzorować.

Masa Fimo pozwala na wyczarowanie przepięknych plastycznych wzorów, motywów, drobnych precjozów i większych bibelotów – również w formie kwiatów. Jakie to kwiaty i bukiety stworzymy, zależy od naszej pomysłowości, a Fimo będzie nas w tym wspierać.

Kwietna łąka

Masa termoutwardzalna Fimo Soft jest wyjątkowo plastyczna i miękka. Łatwo z niej tworzyć skomplikowane wzory na płaskiej powierzchni, uwzględniając najmniejsze detale. Biorąc za podstawę szklaną płytkę (najlepiej niech to będzie grube szkło), nakładamy na nią uprzednio wymodelowane wzory, komponując z nich kwietną łąkę. Dysponując różnym kolorami, tworzymy zatem zielone gałązki, różowe i fioletowe płatki, układające się w wielobarwny kielich i naklejamy na szybę. Możemy nieco spłaszczyć poszczególne elementy, a inne wyodrębnić formą, nadając całości przestrzenne formy.

Naszyjnik z kwiatów

Biżuteria z motywem florystycznym na Dzień Kobiet to pomysł jak znalazł. Naszyjnik z drobnymi kwiatkami może być wyzwaniem, ale jeśli dysponujemy manualnymi talentami i pewnym doświadczeniem, jesteśmy skazani na sukces. Używając Fimo Professional, możemy mieszać kolory, uzyskując bardzo ciekawe przejścia kolorystyczne, a przy tym tworzyć bardzo precyzyjne kształty i drobne formy. Po utwardzeniu, wystarczy je przewiercić, nanizać na rzemyk i ewentualnie nadać połysku (choć niekoniecznie) specjalnym lakierem. Początkujący mogą sięgnąć po foremki silikonowe Fimo z gotowym wzorem małych kwiatków.

Kwiat na kubku

Masa Fimo Air Basic jest bardzo lekka i nie wymaga wypalania. Jest delikatna i łatwa w obróbce, idealna dla dzieci. Można ją modelować samodzielnie, ale można również odciskać na niej faktury lub gotowe wzory – od wijących się wężowato bluszczy po klasyczną różę czy tulipan. Wybrany wzór można malować, lakierować i naklejać na różne, nie tylko płaskie, ale także obłe, formy – np. na ulubiony kubek do kawy, który w ten sposób nabierze specjalnego znaczenia.