Fimo – prezent dla ukochanej osoby na Walentynki

Walentynki z Fimo

Walentynki to czas, by dać upust swoim talentom spod znaku DIY. Przy okazji można dać upust uczuciom, ale najlepiej tym zaklętym w oryginalny i własnoręcznie wykonany prezent z użyciem masy Fimo.

Walentynkowe świętowanie na dobre zagościło w naszych głowach, i bardzo dobrze, bo nigdy za wiele okazji, by czytelnie i jakby dobitniej wyrażać swe uczucia. Obdarowują się pociechy, rodzice, partnerzy, a cała zabawa polega na tym, by okazać, jak ważna jest dla nas druga osoba. 

Serce

Uczucia to wielce sercowa sprawa, zatem bez serca się nie obędzie. Intensywnie kolorowe serce można wykonać z plastycznej masy Fimo. Zabawy przy tym nie lada, bo sam proces tworzenia odwołuje się do dziecięcej intuicji, która każe ugniatać, lepić, a w ten sposób poznawać i kształtować świat. W zależności od zdolności i technicznego zaawansowania możemy sięgnąć po różnego rodzaju masy. Ta dla najmłodszych – Fimo Kids – jest wyjątkowo plastyczna i miękka, można ją modelować z marszu, bez konieczności ocieplenia i ugniatania. Stworzenie pięknego, kształtnego serca jest łatwe, a przy tym efektowne.

Sercowa girlanda

Walentynkowe ozdoby nadadzą charakteru wnętrzu i wprowadzą wyjątkowy nastrój. Przy użyciu masy Fimo Air Light (co oznacza, że jest lekka i utwardza się w temperaturze pokojowej), możemy stworzyć całą gamę różnorodnych serc (np. imitujących liście, lizaki, rybie łuski), które – po wyschnięciu – można dowolnie malować i ozdabiać. Można je również bezpiecznie nawiercić i nawlekać na ozdobny sznurek, tworząc walentynkową girlandę.

Walentynkowe maskotki

Jeśli z niewiadomych przyczyn odczujemy sercowy przesyt, możemy zamanifestować swe uczucia, lepiąc milusińskie maskotki. Fimo Kids z postaciami jednorożca, pingwina, wieloryba i koali to również propozycja dla najmłodszych. Zestawy zawierają obrazkowe instrukcje wykonania zwierzątka i z powodzeniem mogą służyć dziecku jako wdzięczna zabawka. Po uprzednim obdarowaniu mamy, oczywiście.

Całkiem dorosła biżuteria Fimo stwarza duże możliwości profesjonalnym artystom i biegłym plastykom. Do stworzenia interesującej biżuterii, którymi obdarujemy naszą walentynkę, Fimo Professional nadaje się idealnie. Dysponując wielokolorowymi zestawami z czystym pigmentem, można stworzyć naprawdę interesujące precjoza i bibeloty. Kolie z etnicznym wzorem, hipisowkie naszyjniki, wielobarwne bransolety – wszelkie ozdoby, które wymagają precyzji i znajomości techniki. Materiał pozwala opracowywać detale i kształtować najbardziej fantazyjne formy. Mniejsza o zawartość karatów, liczy się efekt i włożone w prezent serce.