Fimo – w kolorach jesieni

Kolory jesieni to te same kolory co zawsze, tylko osuszone upałem lata, zmatowiałe od wiatru i letnich burz, i rozproszone w nisko zawieszonym słońcu. Kolory dojrzały, nabrały głębi i przedziwnie do siebie pasują. W lesie i na polach współgrają ze sobą różne zielenie, czerwienie, żółcie, fiolety, tworząc harmonijny i dekoracyjny efekt. Trochę jak w południowych miasteczkach, nie widać ingerencji ludzkiej dłoni, każda ściana jest w innym kolorze lub odcieniu, mury są podrapane i matowe, a obraz tego jest wspaniały. Zaufajmy zatem jesiennej kolorystyce, bo zdarza się raz do roku, a i to nie na długo.

Fimo

Fimo to masa plastyczna, która utwardza się w piecu lub pozwala wysychać w naturalnych warunkach. Bardzo łatwa w obsłudze, idealnie poddaje się ruchom dłoni i palców, pozwalając wyczarować naprawdę fascynujące wzory i modele. Masa Fimo, dostępna w niemal wszystkich kolorach, także prezentuje barwy, zwane przez nas jesiennymi. Znajdziemy tu zatem brązy, beże, szarości, dojrzałe kolory pomarańczy, ochry czy bordo. Takimi kolorami mieni się las, gdy wybuchnie złota polska jesień.

Jesienne inspiracje

Szukać inspiracji można wszędzie, wystarczy wyjść z domu i pójść do parku, na pole, do ogrodu, przyjrzeć się drzewom na ulicy. Albo na targ, by zobaczyć późnojesienne warzywa i owoce, te wszystkie kabaczki, zrudziałe gruszki, dojrzałe jabłka, warkocze czosnku i cebule w żółtych łuskach. Las, jeśli przyjrzeć się z dystansu, to bryła wymalowana jesiennymi kolorami. Jeśli trochę zawieje, to kolory zaczynają drgać i rzeczywiście mienić się jak ogień w kominku.

Co wyrzeźbić, co ulepić, co wykleić?

Fimo daje duże pole do popisu, możemy tworzyć modele przestrzenne, możemy kreować płaskie wzory, możemy wyklejać dekoracje lub tworzyć gotowe elementy za pomocą foremek. Z lekkiej masy Fimo air light można odcisnąć wzory liści, kwiatów czy rozgwiazd w kolorze terakoty. Z arkuszy strukturalnych Fimo możemy stworzyć wzór jesiennej łąki, którą można ozdobić nie tylko płaskie, ale także wypukłe i wklęsłe powierzchnie, np. wazony, misy. Możemy dodać swoje kolory, malując te przedmioty chociażby farbą akrylową. 

Z masy Fimo łatwo stworzyć proste elementy przestrzenne, np. dynie, efektowne borowiki, bakłażany czy grusze. Bardziej zaawansowani mogą stworzyć drobne precjoza w rodzaju naszyjników, bransoletek. A z masy Fimo leather effect wykonamy różne ozdoby i dekoracje w ciepłych kolorach skóry i zamszu – w sam raz na jesień!