Flamastry, cienkopisy, zakreślacze w kolorach jesiennych

Od późnego lata przyroda zmienia oblicze, intensywne zielenie, czerwienie, żółcie dojrzewają, stając się nieco matowe i głębsze. Koniec z pastelową wiosną, koniec soczystego lata, nadchodzi czas szlachetnej patyny. Jesień to niby czas spoczynku po dynamicznym lecie, ale wystarczy rozejrzeć się po październikowym krajobrazie, by odkryć energię nowych kolorów. Przyroda buzuje, kolory łączą się absolutnie nieoczywiście, ale jakże harmonijne. Jeśli spojrzeć na jesienny las z dystansu, to zobaczymy ścianę ognia, na którą składają się brązy, czerwienie, beże, fiolety, zielenie we wszystkich odcieniach i tonacjach. Podobnie w ogrodzie: oprócz kabaczka, dostrzeżemy wilce, chryzantemy, chryzantemy, jarzębiny, gruszki, jabłka w kolorach wszelakich. Jak oddać tę feerię barw w rysunku?

Staedtler

Rysowanie jesieni to znakomite wyzwanie dla wrażliwego kolorysty. Pole do popisu znaczne, ale i wybór odpowiednich narzędzi niemały. Przybory do rysowania i kolorowania Staedtler zapewniają szeroką paletę kolorów w wydaniu jesiennym.

Flamastry Staedtler

Najprostsze flamastry szkolne to zestawy 12 i 24 kolorów – również tych „jesiennych”. Atrament na bazie wody zachowuje intensywność barw, a przy okazji dobrze się zmywa z tekstyliów. Uniwersalna grubość 1 mm pozwala początkującym rysować i swobodnie kolorować. Flamastry dwustronne dadzą większy komfort – końcówka 0,5 mm pozwala na precyzyjne prowadzenie kreski, a grubsza 3 mm usprawni nakładanie koloru na większe płaszczyzny. Wodoodporne flamastry z serii Design Journey pozwalają z kolei pracować na bardziej wymagających powierzchniach (drewno, kamień). Flamastry Brush Pen umożliwią uzyskać efekt akwareli przy wygodzie, jaką daje flamaster – zestaw 36 kolorów jest satysfakcjonujący, zwłaszcza że kolory doskonale się łączą. Osobne możliwości dają flamastry do tkanin – idealne do tworzenia jesiennych motywów na plecaku, dżinsach czy bejsbolówce.

Cienkopisy Staedtler

Te zapewniają naprawdę bogaty wybór jesiennych barw, bardzo szeroko skomponowany i sięgający po kolorystyczne subtelności. Oprócz klasyki, znajdują się tu: karmel, lawenda, cyklamen, czerwień toskańska, pomarańczowy Kalahari, karminowy, aż po cudowną złocistą ochrę. Osobną uwagę przyciąga jakże tematyczny zestaw Boho – brąz, szarość, zgniła zieleń zmaluje jesień w wyrazisty sposób. Dodatkowo, świetnie prowadzą po papierze, a ergonomiczna trójkątna oprawa zapewnia wygodny i pewny chwyt. Idealne do precyzyjnych rysunków (0,3 mm), ale także do kolorowania drobnych przestrzeni, np. mang.

Zakreślacze Staedtler

Również w bogatej kolorystyce, również z wieloma zestawami barw. Wygodne i idealne do zakreślania (tekst jest widoczny i nie rozmazuje się), ale także świetne do kolorowania – grubość linii 1,5 mm. Na uwagę zasługują tu zwłaszcza barwy vintage z piaskowym, pomarańczowym czy fioletem. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych (od 4 do 10), doskonale dopełnią jesiennych kompozycji.