HALLOWEEN – trendy w dekoracjach 2021

Zdaje się, że “pomarańczowy” kolor, pod koniec października, zadomowił się w naszych domach na dobre.

Nie tylko królują dynie na stołach, w restauracyjnych menu i na talerzach, ale też na święcie Halloween, bo o nim mowa, można nieźle zarobić.

Z roku na rok coraz więcej kupujemy przebrań, ubrań, rekwizytów, akcesoriów do „potwornego” makijażu…

Spędzamy więcej czasu na dekorowaniu domów, robimy samodzielnie gry i zabawy, czy w końcu kupujemy słodycze do tradycyjnego kolędowania z okrzykiem: „cukierek albo psikus”.

Przyjrzyjmy się zatem trendom, które będą królowały w 2021 roku.

Zważywszy na pandemię, część zabaw będzie odbywała się jednak w zaciszu domowym. Stąd pomysły na wspólne, rodzinne spędzenie czasu (link) będą na pierwszym miejscu.

Można np. zagrać w halloweenowe memory (link), albo w kółko i krzyżyk (link).

Halloween ozdoby DIY z artykułów plastycznych

Ostatnie lata pokazały bardzo silny trend na rzeczy ręcznie robione. Nie będzie się miała rzecz inaczej w przypadku ozdób Halloweenowych.

Girlandy, dynie, ozdobne duchy… a wszystko to z przytulnego filcu, z rafii, z dodatkiem pianki, ozdobione farbami, flamastrami, masą plastyczną.

Zobacz jak zrobić własną dekorację z dyni (link).

Poza kolorem pomarańczowym, Halloween to także klimat czarownic, czarów, duchów, pająków i pajęczyn. Dominują ciemne kolory: granaty, czerń, dużo matowych odcieni. Elementy graficzne, które się pojawiają to: motywy kryształu, żaby, sowy, nietoperza i eliksiru. Jeśli chodzi o dekoracje, to sprawdzą się ciemne koronki, bogate aksamity w ciemnych kolorach i niebiańskich wzorach, a także rysunki na czarnym papierze (szkicownik czarny na spirali Happy Color), z dekoracjami z brokatu (Blok Brokat Happy Color).

Stajemy się też coraz bardziej kreatywni, jeśli chodzi o wystrój podwórka. Chcemy być dumni ze swoich aranżacji i pragniemy, żeby cała okolica mogła je zobaczyć. To też wyraz tęsknoty za normalnością, kiedy bez obaw można się spotykać, odwiedzać i świętować. Zatem nie tylko wystawiamy podświetlone lampiony z dyni (czasem pojawia się ich więcej niż jeden, dwa, trzy… ;-), ale też wieszamy wieńce na drzwiach, robimy aranżacje ze skrzyń. Pokazujemy, że nasz dom jest gotowy do świętowania.

Osobnym trendem jest ozdabianie drzew. Mówimy o czarnych lub pomarańczowych choinkach ozdobionych nietoperzami, fioletowymi i pomarańczowymi bombkami i pająkami… Mikołaj zaczyna mieć nie lada konkurencję.

Życzymy miłego HALLOWEEN. My jesteśmy przygotowani, a nasze produkty się polecają serdecznie!