Karnawał i ozdoby karnawałowe

Karnawałowe szaleństwo wymaga odpowiedniej oprawy, żegnamy się z ciepłym światłem, patyną, matowymi odcieniami, a witamy blask i glamour – wszystko, co świeci, miga i każe mrużyć oczy jest idealne na karnawał. Nie może zatem zabraknąć girland, gwiazd, karnawałowych masek, stożkowych kapelusików, hiszpańskich kołnierzy much, krawatów, pomponów itd. To łatwe do wykonania ozdoby i dekoracje, które nadadzą blasku klubowym i domowym szaleństwom.

Żywe srebro

Dekoracje w kolorze srebra nadadzą dynamiki i blasku karnawałowym zabawom. Do ich wykonania można użyć arkuszy bibuły marszczonej Happy Color w kolorach srebra albo Bloku Silver. Srebrne rozety i podwieszone dyskotekowe kule będą rezonować światłem niczym lustro. Podobnie jak ozdoby z serii Eco Craft w postaci płaskich i przestrzennych gwiazd – można je pomalować srebrną temperą Premium (Happy Color) lub markerem Staedtler z serii Design Journey w kolorze srebra.

Szlachetne złoto

Nieco bardziej dostojne, ale wciąż efektowne i pełne obietnic złoto to również karnawałowy klasyk. Idealny kolor do zdobienia bardziej osobistych elementów karnawałowej zabawy – zaproszeń, bilecików lub kotylionów, które można wyciąć z Bloku Gold Happy Color. Albo użyć klasycznego białego brystolu i wykaligrafować odpowiedni napis, używając złotego markera Staedtler Design Journey.  Ze złotej tektury falistej (zestaw Gold / Silver) można stworzyć girlandy z kształtami księżyca, słońca, gwiazd umocowanych na taśmach ozdobnych M&G (np. Simply Life lub Lovely Girl). Złoto doda pazura codziennym elementom wnętrz – złotą tekturą falistą można okleić lustra, okienne szyby, stworzyć screeny, kurtyny, które odpowiedzą refleksem punktowego oświetlenia. Z bibuły marszczonej w kolorze złotym zawiążmy kokardy, którymi przepasamy świece, butelki bezalkoholowego szampana albo sznury balonów.

Brokat

Brokat nadaje bajkowej lekkości i odróżnia świat codzienny od karnawału. Z arkuszy piankowych z efektem brokatu można stworzyć maski, peleryny, czarodziejskie różdżki. Wykonane z Bloku Brokat confetti – wystarczy użyć dziurkacza biurowego – będą się mienić wszystkimi kolorami tęczy, podobnie jak brokatowe muchy i kapelusze. Efekt glamour zapewnią lampiony oklejone arkuszami brokatowego bloku Happy Color i wszystkie podwieszane ozdoby wykonane z tekturowych kształtów Eco Craft.

Metalic

Blask luksusu i baśniowości odnajdziemy w blokach papieru dekoracyjnego i arkuszy piankowych Metalic. Dodatkowe efekty możemy uzyskać wspomagając punktowo dekoracje za pomocą farb akrylowych Happy Color (Metalic, Brokat), niewielkich, ale efektownych naklejek w kształcie gwiazdek Brokat Stars albo farb strukturalnych – również neonowych i z efektem brokatu.