Kolorowe lato na tarasie – plastyczne ozdoby na letnie przyjęcia!

Latem życie towarzyskie toczy się w plenerach, ogrodach i parkach. Również na tarasach, które przystrajamy, tak by nabrały wakacyjnej lekkości i zachęcały do spotkań. Dekoracyjne porady na tarasowe party są proste, a skorzystanie z nich to okazja do twórczych działań spod znaku DIY.

Letni taras powinien tchnąć lekkością i prostotą. Korzystajmy z naturalnych materiałów, nieco je podkręćmy i dodajmy coś od siebie, będąc przy tym otwarci na urodę sierpniowego wieczoru.

Lampiony

Proste lampiony wykonamy z dużych szklanych słoików, które nabiorą odpowiedniego charakteru przy użyciu prostych trików. Wystarczy przewiązać naczynie kolorowymi wstążkami, nadając im charakteru. Jeśli party będzie tańczone, możemy słoik pomalować brokatowym akrylem Happy Color.

Girlandy

Kolorowe girlandy tworzymy z grubego kartony (np. Happy Color 270 g), z których wycinamy trójkąty i malujemy je w radosnych kolorach dojrzałego lata. Odpowiednio podziurkowane wystarczy nanizać na kolorowy sznurek i rozwiesić na długość tarasu.

Podstawki

Na przyjęciu jemy i pijemy lemoniadę. Stare podstawki z korka nabiorą charakteru, jeśli przywrócimy in należny blask przy użyciu papieru dekoracyjnego Happy Color. Wybór jest bardzo szeroki – np. elegancki Elegance, rustykalany Rose albo złoty Gold – i powinien być dostosowany do charakteru przyjęcia. Odmierzony kształt naklejamy przy użyciu kleju All Craft i mamy bardzo efektowne podstawki.

Dyskotekowa gwiazda

Jeśli taras ma się stać tanecznym parkietem, możemy nadać mu dyskotekowego sznytu przy użyciu kształtów tekturowych 3D Happy Color. Pamiętajmy, że te ozdoby są uniwersalne, możemy ich użyć na Nowy Rok i na Gwiazdkę. Żeby zalśniły tanecznym glamour, pomalujmy je intensywnym neonem lub metalicznym akrylem Happy Color. Złożone kształty należy podziurkować, przewiązać i umocować u barierek tarasu – świat zawiruje!