Kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci w czasie wakacji!

Pomiędzy letnimi wojażami zawsze pozostaje kilka wolnych dni, które niekoniecznie należy spędzić pod trzepakiem. Wakacyjne warsztaty plastyczne mogą te lukę sensownie i twórczo wypełnić, z pożytkiem dla dzieci i rodziców.

Oferta warsztatów plastycznych jest bardzo szeroka. Co wybrać i jakim tropem się kierować, by dzieci miały z tego frajdę? Po pierwsze, postawić na takie zajęcia, które prowadzą pasjonaci i praktycy, po drugie – rozpoznać potrzeby i zainteresowania dzieci, po trzecie – wybrać warsztaty, które otworzą możliwości do dalszych działań artystycznych.

Warsztaty rysunku

To jest abecadło dla wszystkich przyszłych artystów. Malarstwo, rzeźbiarstwo i inne dyscypliny plastyczne wymagają znajomości rysunku. Kurs dla poczatkujących zweryfikuje dotychczasowe umiejętności i wyposaży w niezbędną wiedzę. Począwszy od podstaw – jak operować ołówkiem, jaki ołówek wybrać – poprzez znajomość zasad perspektywy, operowania światłem, na prezentowaniu technicznych rozwiązań i przydatnych narzędzi kończąc. Do plecaka warto dziecku wsunąć zestaw Staedtler Mars z ołówkami o różnej twardości, temperówką i gumką.

Warsztaty tworzenia biżuterii

Brzmi ekskluzywnie, ale tak naprawdę chodzi o znajomość łączenia technik, pracę z wybranym materiałem, zdolności manualne i rozwój wyobraźni. Biżuteria to nie tylko złoto i diamenty, ale także materiały naturalne i różnego rodzaju masy, z których można wyrabiać prawdziwe cudeńka. Dobrym startem w taką twórczość jest zabawa z masą Fimo Professional, stworzoną do wyrabiania efektownej biżuterii i bibelotów.

Warsztaty scrapbookingu

To bardzo wszechstronne zajęcia, uczące różnych technik, pracy z różnymi materiałami i przydatne w domu. Warto przekonać do scrapbookingu dzieci, które nie przepadają za klasycznymi lekcjami plastycznymi. Na dobrze poprowadzonych warsztatach, każdy uczestnik nabierze wiary w swoje siły i szacunku dla techniki, która jest podstawą wszelkich artystycznych działań. A sam moment zastygania zwykłych serwetek i obrazków uwiecznionych na papierze ryżowym w trwałe dzieło sztuki, to przeżycie, które naprawdę może być magiczne i otworzy dziecko na sztukę.

Warsztaty z quillingu

To stosunkowo nieznana technika, ale za to bardzo efektowana i przysparzająca wiele satysfakcji. Nawijanie papierowych tasiemek i tworzenie z nich plastycznych projektów wymaga nie tylko wyobraźni, ale również skupienia i precyzji. Niezależnie od temperamentu dziecka, można spróbować. Quilling wymaga specjalistycznego, choć prostego sprzętu, którzy autorzy warsztatów najczęściej zapewniają. My możemy dziecko dodatkowo zaopatrzyć w arkusze Bloku kolorowego rysunkowego Happy Color.