Kolorują dzieci i kolorują coraz częściej dorośli. Względy artystyczne współgrają z walką ze stresem, profesjonalizm z niewinną zabawą. Ilość rodzajów kredek i różnorodność ich zastosowania sprawia, że zrobiła się już z tego cała wyspecjalizowana dziedzina. Finalnie jednak każdy rodzaj kredek będzie sprawiał frajdę, a szeroki wybór to furtka to optymalnego ich zastosowania.
- Uniwersalność
Wydaje się, że Staedtler zagospodarował wszystkie kredkowe pola, tworząc produkty od najprostszych, po te najbardziej zaawansowane. I mowa tu zarówno o palecie kolorów, rodzaju grafitu, obudowy, przeznaczenia, technicznym zaawansowaniu użytkownika.
- Paleta kolorów
Oryginalny projekt, poza pomysłem i wykonaniem, to także efekt użytych kolorów. Przychodzi taki moment, gdy kolory podstawowe nie wystarczają i nie pozwalają się w pełni zrealizować. I tu z pomocą przychodzą naprawdę duże zestawy Staedtlera, np.: Kredki sześciokątne Noris (24 kolory), kredki trójkątne Noris (36 kolorów), klasyczne kredki ołówkowe (48 kolorów) czy kredki sześciokątne (72 kolory!).
- Od podstaw
Rysowanie i kolorowanie kredkami to na ogół pierwszy krok i wstęp do dalszej edukacji artystycznej. Łatwiej uczyć się poprawnego korzystania z narzędzi na początku tej drogi niż w przyszłości korygować błędy i próbować oduczyć się złych nawyków. Prawidłowy uchwyt kredki wydaje się pozornie banalną sprawą, ale zależy od niego między innymi wykorzystanie ich potencjału. Kredki trójkątne z serii Noris czy Ergosoft, dzięki swemu kształtowi pomogą nabrać właściwych nawyków, dobrego uchwytu. Kategorią sama w sobie są kredki Jumbo – od nich zaczyna większość Maluchów. Łatwość trzymania oraz intensywność koloru sprawiają, że dzieci je uwielbiają.
- Dla profesjonalistów
Osoby zaawansowane technicznie również docenią zalety kredek Staedtlera. Wspomniane bogactwo kolorystyczne z pewnością się do nich zalicza. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wysoką pigmentację kolorów, co pozwala uzyskać bardzo intensywną, nasyconą barwę. Dodatkowo kolory świetnie się ze sobą łączą, tworząc gładkie przejścia, bez wrażenia „szwów” na rysunku. Również bardzo istotne – kredki współpracują, tzn. reagują na siłę nacisku, pozwalając tworzyć jaśniejsze kolory.
- Wytrzymałość
Kredki Staedtlera są bardzo ekonomiczne. Idealnie się ostrzą, grafit nie łamie się i bez problemów daje się zatemperować w szpic. Niektóre kredki zostały wzbogacone o system ABS – specjalna wapienna otulina chroni grafit przed złamaniem, przedłużając jego żywotność. Technologia wopex – trzy różne materiały połączone pod ciśnieniem tworzą obudowę, która jest elastyczna i chroni przed złamaniem. Dzięki temu kredki zużywają się w sposób naturalny. Warto wspomnieć, że użyte do produkcji drewno pochodzi z certyfikowanych stale zalesianych plantacji – nigdy dość bycia eko!
- Technika
Poza klasycznymi efektami, które oferują kredki, można sięgnąć po kredki akwarelowe pozwalające rysować, kolorować i tworzyć piękne obrazy. Należy zwilżyć grafit wodą albo rysunek lekko rozmyć mokrym pędzelkiem, efekt niesamowity. Zestaw Watercolour zawiera 3 ołówki o różnej twardości, kredki w 12 kolorach, pędzel, gumkę i temperówkę – wszystko, co potrzebne do kolorowania.
Nieśmiertelne i szczególnie lubiane przez dzieci kredki woskowe (świecowe, jak to się kiedyś mówiło), są owinięte w papier, dzięki czemu nie brudzą i nie ślizgają się. Pomyślane z myślą o dzieciach, choć nie tylko, nie zawierają metali ciężkich ani innych środków zmiękczających – odpowiednie dla artystów od 3. roku życia.