Letnia twórczość. Sierpniowe projekty DIY dla dzieci!

Wakacje dowodzą, że powrót do samodzielnie wykonanych zabawek jest możliwy. To wszak w wakacje buduje się łódki z kory, wyplata koszyki i buduje latawce. Oto co można samodzielnie „zmalować” ku wdzięcznej rozrywce.

Indiańska wioska

Tu przydadzą się drobne kijki, skrawki drzewa po letnich burzach. Wystarczy je okorować lub wygładzić przy użyciu ściernego papieru i pozostawić do wysuszenia. Z płaskich fragmentów budujemy wigwamy, smukłe patyki malujemy bardzo kolorowymi pasami akrylu i malujemy im symboliczne twarze. Dla większego autentyzmu sięgamy po bizony, nieosiodłane konie i rącze jelenie (zestaw kształtów tekturowych Afryka), które malujemy przy użyciu kolorowych flamastrów Staedtler.

Łapacz snów

Od indiańskiej wioski do indiańskich amuletów niedaleko! Jeden z nich to łapacz snów, który zapewnia piękne sny i chroni przed koszmarami (sprawdzone, działa). Dziś jest popularną zabawką, która – zwłaszcza maluchy – kołysze i koi. Do wykonania wystarczy elastyczny drut lub okrąg wycięty z kartonu, który osłaniamy ciasno splecionym filcem dekoracyjnym Happy Color. Taśmą florystyczną tworzymy na okręgu nie za gęstą pajęczynę. Do dolnego łuku okręgu mocujemy kilka rzemyków, które upiększamy paciorkami, pomalowanymi piórkami i muszelkami. Można je ciasno zasupłać lub przykleić wikolem Happy Color. Miłych snów!

Piłkarzyki

Potrzebny jest duży karton, osiem długich kijków (bambusowe tyczki ogrodowe – idealne), farba, markery Staedtler, 22 drewniane klamerki, plastykowa kulka i filc dekoracyjny marki Happy Color. Filc, oczywiście zielony, który zamienimy w murawę stadionu. Markerem rysujemy linie boczne, bramki, środek boiska, pola karne itd. Na dłuższych górnych krawędziach kartonu przewiercamy 8 otworów, w których umieszczamy kijki. Malujemy klamerki akrylowymi kolorami Happy Color, tymi, które szczególnie grają nam w duszy – kibic Lecha użyje niebieskiego, kibic Borussii żółtego i czarnego, a kibic Juventusu stworzy czarno-białe pasiaki. Klamerki mocujemy na kijkach. Pamiętajmy, że kijki skrajne zarezerwowane są dla bramkarzy (ich też należy wyróżnić kolorem), a obsada pozostałych zależy od systemu gry.