Monumi – globusy czyli kredką po mapie

Czy Dunajem dopłyniemy do Rumunii? A czy Loarą dotrzemy do Atlantyku? A tak w ogóle: dlaczego Wisła jest królową polskich rzek? Globus Monumi to kapitalna zabawka i pomoc dydaktyczna w jednym, która znacznie ułatwi znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania.

Explorer jest globusem w przybliżeniu, czyli nie jest zupełnie okrągły. Można go postawić na jednym z wielu boków i dogłębnie studiować zawiłości geograficzne naszej planety. Zwłaszcza teraz, gdy na horyzoncie jawią się wakacje, a w głowie kołaczą podróże dalekie i bliskie. Rodzinne podróże kredką po globusie, to świetna rozrywka i rodzaj rozgrzewki przed wspólnym urlopem.

Dlaczego kredką? Globus wykonany jest z mocnego papieru offsetowego – idealnie nadaje się do wyznaczania tras, zaznaczania miejsc wartych odwiedzenia lub nanoszenie oznaczeń w rodzaju „tu byłem – Jaś”. Różnokolorowe kredki pomogą oznaczyć alternatywne trasy albo pomysły na postoje, noclegi i popasy dla nabrania sił.

Materiał, z którego został globus wykonany, jest odpowiednio mocny, by wytrzymać wszelakie podrzucanie, kulanie i żonglowanie świeżo nabytą geograficzną wiedzą. Rozrywka zatem jest fantastyczna, pożyteczna, ale też nie naraża na ślęczenie za biurkiem – przeciwnie, zaprasza do aktywnego ruchu i wspólnej zabawy.