Monumi – kolorowanie XXL

Monumi kolorowanie XXL

Kolorowanie to popularna wśród najmłodszych zabawa i zarazem pierwszy krok w posługiwaniu się najprostszymi artystycznymi narzędziami. Czy za kolorowaniem kryją się głębsze sensy i korzyści? Otóż tak. W przypadku najmłodszych, kolorowanki stanowią wstęp do nauki bardziej precyzyjnej czynności, jaką jest pisanie. Rozwijamy w ten sposób małą motorykę.

Kolorowanie rozwija artystyczne pasje, uczy kolorów i ich stosowana. Inspiruje do eksperymentów i niecodziennych rozwiązań w trakcie wyboru barw – bo w końcu, czy trawa musi być zielona, a słońce żółte? 

Kolorowanki wyzwalają kreatywność – to ja wybieram kolory, ja koloruję świat, zatem jestem twórcą. Takie zabawy uczą też wytrwałości, cierpliwości i koncentracji. Są bowiem czasochłonne i wymagają precyzji w traktowaniu wyznaczonych konturów.

Kolorowanie, jak każda czynność, która wymaga uwagi i skupienia, pozwala odreagować i zrelaksować się. Nie miejmy wątpliwości, dzieci też miewają gorsze dni i też przeżywają stres. Nie będziemy tu rozstrzygać o terapeutycznych właściwościach kolorowanek, ale z pewnością pozwalają się wyciszyć.

Jeśli dzieci odmawiają udziału w tej zabawie, to na ogół wynika to z braku atrakcyjnych narzędzi (odpowiednio kolorowych flamastrów, kredek, poręcznych pędzelków) lub z powodu nieciekawych wzorów. 

O narzędzia zawsze można zadbać (Staedtler, Happy Color, M&G – te marki zapewnią odpowiedni wybór!). Natomiast kapitalne wzory dostarcza Monumi.

Kolorowanka podłogowa XXL, to niecodzienna propozycja, która działa na dzieci na kilka sposobów. Po pierwsze: plansza jest bardzo duża (120 x 80 cm), więc idealnie nadaje się do długich sesji, które odbywają się w najbardziej komfortowych warunkach (wszyscy byliśmy dziećmi) – leżąc na podłodze. Wzór jest odpowiednio ciekawy i skomplikowany.  Solidny materiał – gruby karton ze wzmocnionym spodem w formie rulonu – nie drze się, nadaje się do częstego użytkowania i, co wyjątkowo istotne, nie przepuszcza farbek! Podłogowa kolorowanka Monumi XXL to też świetny pomysł na pracę zespołową, kolorować może jednocześnie kilkoro dzieci – zabawa w sam raz na urodzinowe przyjęcie.

Kolorowanki składanki XXL to kolejny krok w świat barw, wzmocniony tu architekturą modelu. Przestrzenne modele koloruje się, a następnie składa (ale nie upierajmy się przy kolejności!), by stworzyć odpowiednio np. kolorowe domki dla lalek czy parkingi dla samochodów. Rozrywka jest przednia, coś pomiędzy kolorowaniem, projektowaniem wnętrz, a zabawą z domkiem dla lalek, siłownią i samochodem w garażu.

Do dyspozycji też mamy formy 3D mniejsze, które można położyć na biurku. Taką możemy mieć rakietę albo zestaw przemiłych zwierzaków z kolekcji Cube Stories. 

Fantastyczną zabawą są również książeczki kolorowanki. Możemy opowiadać przy nich historie, które w trakcie zabawy nabierają barw – dosłownie i w przenośni.

Dużo fajnego, wartościowego, wspólnego czasu! Polecamy!