Monumi – materiały edukacyjne: mapy, książeczki do nauki

Odpowiednie narzędzia i rekwizyty sprawią, że nauka staje się zabawą. Przyswajanie wiadomości i nabywanie nowych umiejętności odbywa się wówczas mimochodem. Znika poczucie obowiązku, które nierzadko hamuje naturalny rozwój. No i znika nieszczęsna nuda, a nuda działa na dzieci jak zupa mleczna i noszenie kalesonów!

Mapy

Nauka geografii staje się przyjemnością, gdy świat jest na wyciągnięcie dłoni i w zasięgu oka – świat w pigułce, czyli rozpostarty na dużej mapie. Kolorowe plansze Monumi przedstawiają mapy świata, Europy, Polski, a nawet Układu Słonecznego. Bardzo kolorowe i ładnie wykonane przyciągają uwagę i nie sposób nie zawiesić na nich oka. Zawierają dodatkowe cenne informacje – wygląd flag państw, nazwy stolic, planet itd. – które łatwo, na zasadzie pamięci wzrokowej, wchodzą do głowy. Ciekawa i efektowna grafika, sprawia, że plansze są po prostu ładnymi ozdobami – przystroją ścianę przed dziecięcym biurkiem albo i samo biurko (mogą też służyć jako podkładka pod myszkę). I pamiętajmy, że mapa to nie tylko lekcja geografii, ale także historii (bo gdzie właściwie jest ten Grunwald?), literatury (czemu ten Mickiewicz tak kochał Litwę), fizyki (bliżej nam na Marsa czy na Księżyc?), WOS-u (województwa) itd. To narzędzie interdyscyplinarne, które składa świat do kupy i pozwala go lepiej rozumieć.

Książeczki do rysowania i kolorowania

Do rysowania dzieci nie trzeba namawiać, ale odpowiednie materiały mogą dodatkowo rozwijać i odkrywać artystyczne talenty. Kolorowe książeczki Monumi zachęcają do sięgnięcia po kredki czy farbki i w nienachalny sposób pozwalają odkrywać świat sztuki. Bardzo starannie wykonane, zawierają oryginalne grafiki, które można kopiować i kolorować. Zawierają przystępne tutoriale, które krok po kroku wyjaśniają, jak prowadzić ołówek, jak stawiać kreski, jakich narzędzi warto użyć. Rysowanie bajkowych postaci, zwierząt, przestrzeni kosmicznych, okazuje się o wiele prostsze niż na pierwszy rzut oka i po opanowaniu podstaw zachęca do bardziej samodzielnych kroków. Książeczki są poręczne, niektóre można składać, inne są opakowane w ochronne etui, zmieszczą się w tornistrze i w szufladzie biurka. Odpowiednio dobrany papier pozwala używać wszelkich technik – od suchych (ołówek, kredki) po flamastry i farbki, bez obaw, że materiał będzie przemakał lub falował.