Must have – Przygotowanie do nowego roku szkolnego

Szkolne must have uzbroi we wszystko, co niezbędne w codziennej szkolnej rutynie. To przewodnik, który pozwoli z głową zrobić podstawowe zakupy do szkoły.

Piórnik

Powinien pomieścić wszystko, a nawet więcej. W pewnym wieku niezbędne jest „wszystko”, czyli kredki, flamastry, długopisy, ołówki, ekierki, cyrkle, starszym wystarczą bardziej wyspecjalizowane formaty. Dla młodszych zatem odpowiednie będę duże prostokątne piórniki Happy Color z serii Afrykanki lub Just, dla starszych małe tuby, a dla uzupełnienia niezbędnej przestrzeni warto sięgnąć po efektowne piórniki-saszetki w zabawne wzory z serii Cool Gang. 

Worek

Obok klasycznego plecaka, warto zaopatrzyć się w worek – nie tylko na trampki, ale również na drugie śniadania, sprzęt do prezentacji itd. Wzory Pixie albo Skate spodobają się i młodszym, i starszym. Same worki prezentują się nader efektownie i wykonane są z wytrzymałego materiału, który – co ważne – łatwo zmywać.

Kredki

Towarzyszą dzieciom niemal przez całą podstawówkę, tak na plastyce, jak i polskim czy przyrodzie. Do wykonania szlaczków i podstawowych rozróżnień wystarczą małe zestawy Staedtler, np. 12 kolorów (trójkątne albo klasyczne Noris), do zaangażowanych plastycznie projektów odpowiedni będzie zestaw 72 kredek sześciokątnych Staedtler.

Blok, szkicownik

Papier odpowiedniej jakości potrzebny jest na różnych lekcjach. Do pozaplastycznych projektów i prezentacji przyda się blok techniczny Giga (biały lub kolorowy), na zajęcia z plastyki warto zaopatrzyć się w blok szkicowy (np. Młody Artysta), blok rysunkowy (np. bardzo uniwersalny Eco) i blok tak do malowania, jak i rysowania (Mix Media – do różnych technik).

Ołówki

Bez ołówków ani rusz, zestawy Staedtler zapewniają wygodny dostęp i uniwersalny wybór – w ładnym pudełku spod znaku Design Journey znajdują się ołówki o różnej twardości z gumką i temperówką. Dla młodszych, którzy wciąż uczą się właściwego chwytu i nie mają wygórowanych potrzeb artystycznych, idealne będą trójkątne ołówki Happy Color.

Bruliony

Klasyczne zeszyty przydadzą się najmłodszym, starsze dzieci preferują bruliony, kołonotatniki i notesy perforowanymi stronicami. Seria Happy Notes oferuje różne wzory, nie tylko kratkę i linie, i nadaje się również do zabawy poza szkołą. Kołonotatniki zapewniają wygodę użytkowania, a te z grubą okładką syntetyczną (np. Just), dodatkowo chronią przed wypadkami, np. w postaci rozlanej herbaty.

Zestawy geometryczne

Żeby czegoś nie przeoczyć na lekcje geometrii, najlepiej zaopatrzyć się w gotowe zestawy. Dla uczniów klas młodszych wystarczające będą zestawy M&G (linijka, ekierki, kątomierz), dla starszych kompletną wyprawkę Staedtler zawierającą także cyrkiel, szablon literowo-cyfrowy czy wzornik do pisma technicznego – w ładnym, praktycznym pudełku.