Najdłuższa kredka świata

Już jest! Oto ona!
Najdłuższa kredka świata ma 459,97 m i jest nią kredka Staedtler Noris® Color.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma Staedtler ustanowiła nowy rekord Guinessa.
W głównej siedzibie Staedtlera w Norymberdze 5 sierpnia 2015 r. stawili się pracownicy, szefowie oraz zaproszeni goście z ambitnym celem, aby o przynajmniej 50 m pobić dotychczasowy rekord Guinessa długości kredki, który wynosił 323,51 m.

Staedtler_WR_050815_05Najdłuższa kredka świata powstała dzięki zastosowaniu innowacyjnej na skalę światową technologii stosującej unikatowe materiały WOPEX. O godzinie 10:30, gdy sędziowie Księgi Rekordów Guinessa dali sygnał z pistoletu startowego, ponad 130 pracowników Staedtlera stanęło do produkcji pomarańczowo-czarnej kredki. Centymetr po centymetrze trzy masy: drewniana, grafitowa i żywicowa – dzięki specjalnej technologii opracowanej przez Staedtlera – łączyły się w jedną, doskonałą i najdłuższą na świecie kredkę.

Gdy arbiter Księgi Rekordów Guinessa oficjalnie ogłosił nowy rekord, Erna Muller, szefowa ds. Komunikacji Korporacyjnej powiedziała: „Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że udało nam się pobić rekord świata naszymi innowacyjnymi materiałami Wopex i chcę podziękować naszym pracownikom, bez których nie byłoby to możliwe. To był udany dzień pełen radości i kolorowej zabawy. To był nasz dzień – dzień naszego rekordu!”.
Najdłuższa kredka świata została przekazana studentom sztuki, którzy wykorzystają ją przy stworzeniu dzieła sztuki i tym samym zapiszą się (i ją) w historii na zawsze.

Kredki i ołówki z materiałów Wopex są jedyne w swoim rodzaju. Nie powstają tradycyjną metodą klejenia drewnianych deszczułek z grafitem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii koekstruzji, czyli równoczesnego wyciskania i łączenia trzech różnych mas (grafitu, obudowy i powłoki) w specjalnej maszynie, opracowanej przez Staedtlera, powstają już gotowe kredki i ołówki WOPEX. Jest jeszcze jeden pozytywny efekt tej technologii – grafit staje się dużo bardziej odporny na złamania, a jednocześnie miękko rysuje po papierze. Warto też podkreślić, że powłoka jest przyjemna w dotyku i komfortowa w rysowaniu.

Krótki film z tego wydarzenia: