Najlepsze zestawy na prezent

Zwyczaj świątecznego obdarowywania to świetna okazja, by napędzać pasje, dodawać animuszu, inspirować. Spełniony Mikołaj to ten, którego prezent wywoła radosne konsekwencje, również artystyczne. Może zapalić twórczą iskrę, może w kimś obudzić talent. A może po prostu sprawić, że intensywnie i twórczo spędzimy najbliższe zimowe wieczory. A to naprawdę wiele.

Prezent dla artysty i nie tylko

O ile prezent nie jest odpowiedzią na list do Mikołaja, to warto, aby był w miarę uniwersalny. Aby nie skazywał na jeden rodzaj twórczości albo jeden rodzaj materiału. Im więcej zastosowań, tym większa szansa, że prezent spotka się co najmniej z akceptacją. Im więcej możliwości tkwi w prezencie, tym szersze pole do eksperymentów i szansa na odnalezienie swej prawdziwej pasji.

Markery

Mają wszechstronne zastosowanie – nie skazują na żadną niszę i pozwalają sprawdzić się na wielu polach. Nie tylko dla zaawansowanych i okrzepłych w sztuce artystów, ale także dla początkujących, poszukujących swojego głosu adeptów i dla hobbystów po prostu. Markerami można wiele, nadają się do kolorowania, malowania, zdobienia, wykorzystuje się je w przeróżnych działaniach spod znaku DIY.  Idealne do tworzenie zaproszeń, laurek, kaligrafii, malowanie na szkle, rysowanie itd. Możliwości markerów są nieograniczone, choć można je również sprofilować i odpowiednio dobrać do preferowanego spektrum artystycznych zainteresowań.

Markery alkoholowe artystyczne M&G

Te markery sprawdzą się na przeróżnych podłożach, m.in. na papierze, szkle, plastiku, drewnie czy ceramice. Używane do rysunku, nie niszczą papieru (co może się zdarzać w przypadku markerów na bazie wody), szybko schną i są wodoodporne (po wyschnięciu). Można nimi tworzyć proste szkice, ale także rozbudowane rysunki – gładko prowadzone po papierze tworzą efektowne przejścia tonalne. Bardzo szerokie zestawy barw (30, 40, 60 i 80) spełnią najbardziej wysublimowane zapotrzebowania kolorystyczne. Markery artystyczne M&G są dwustronne – szersza końcówka (6,2 mm) doskonale kryje większe powierzchnie, węższa (3,2 mm) pozwala na precyzyjne tworzenie detali. Chętnie po nie sięgają rysownicy, twórcy komiksów, ale także kreślarze – możliwości markerów alkoholowych artystycznych są praktycznie nieograniczone.

Markery akrylowe M&G

Markery akrylowe szturmem zdobywają nowych entuzjastów zarówno rysowania, jak i malowania. Coraz częściej sięgają po nie artyści dotychczas stosujący klasyczne farby akrylowe. Prostsze w obsłudze (nie wymagają wody i palety), nie brudzą, wygodniejsze w transporcie, znacznie upraszczają proces tworzenia. Stosowanie markerów akrylowych przypomina nieco technikę użytkowania flamastrów przy zachowaniu właściwości akrylu – a więc np. żywe barwy, szybkie schnięcie, wysoka przyczepność itd. Można je stosować na papierze, kartonie, szkle, płótnie… są bardzo uniwersalne. Markery akrylowe nie zapewniają jednak takich możliwości mieszania kolorów jak farby. Stąd też warto zadbać o szeroką paletę – kolekcje M&G zawierają 5, 12 lub 18 kolorów, od których można śmiało zacząć przygodę z markerami akrylowymi, a w razie potrzeby poszerzać ją o kolejne zestawy. Z doświadczenia wiadomo, że kolorów nigdy za wiele!