Najmodniejsze kolory na wiosnę

Moda to nie tylko kroje, fasony, formy, ale również, lub przede wszystkim, kolory. A że moda przenika niemal wszystkie dziedziny, to i na gruncie plastyki i wszelkich artystycznych działań, musiała znaleźć swe odzwierciedlenie.

Wiosna i lato 2023, zgodnie z zapowiedziami przemysłu modowego, upłyną w ciepłych kolorach brązu, beżu, szarości, ale także w chłodnych neonach, magencie, kobalcie, fiolecie i żółciach. To bardzo szeroki zakres, otwierający całe spektrum możliwości i wariacji.

Papier

Umowność beżu każe zaliczyć do jego odcieni zarówno kolory écru, rozgrzanego piasku, ciepłego złota, jak i palonej w słońcu słomy. To kolory elegancji i wykwintu, trzymają na dystans i komunikują bardzo przemyślaną oprawę.

Odnajdziemy je w blokach z motywami Animals, Blokach Deco Forest, ale również w Bloku technicznym kolorowym XXL spod znaku Happy Color. Sięgając po bloki i szkicowniki Eco, uzyskamy kolory ciepłej ochry i bezpiecznych szarości, na których doskonalą wybrzmią pastele.

W intensywnie kolorowych Blokach Deco odnajdziemy chłodne i cieplejsze odcienie żółci (Blok Yellow), od radośnie kanarkowej po tę przypominającą świeży miód. Blok Rose to z kolei wyjątkowo modne w nadchodzących sezonach odcienie czerwieni, wśród których zwraca uwagę beztrosko wakacyjny róż.

Flamastry i zakreślacze

Szeroka paleta barw zakreślaczy i flamastrów Staedtler, z góry skazuje na kolory sezonu. Sięgając po najmniejszy zestaw zakreślaczy, znajdziemy arcymodny fiolet i nie mniej modną żółć. Odpowiednie warianty zestawów, zapewnią nam rzadko spotykany kolor szary, ale także wariacje na temat kobaltu, w postaci zimnych odcieni koloru niebieskiego. Podobnie jest w przypadku flamastrów Staedtler, większe zestawy zapewnia nam kolory fioletowy, różowy, ale także żółty i brązowy – z których łatwo uzyskać beż. Poszukując beżu możemy też sięgnąć po zestawy cienkopisów Staedtler – tu warto zwrócić uwagę na bardzo elegancką wanilię, odcienie szarości (zwłaszcza ciemny szary) i wyjątkowo subtelny antyczny róż.

Farby

Z farb możemy wyczarować niemal wszystkie przebojowe kolory nadchodzących sezonów – wysokiej jakości akryle Happy Color zapewnią nam i brązy, i żółcie (cytrynowy!), ale także bardzo interesujące wariacje na temat czerwieni – koralowy i jasnoczerwony. Osobna sprawa w przypadku akryli to odcienie niebieskiego (Happy Color Studio) – tu warto zwrócić uwagę na bardzo zimne indygo, kobalt i kolor ftalowy, które idealnie wpisują się w tegoroczne trendy. Amatorzy temper powinni zachwycić się klasycznym fioletowym, ale również zwrócić uwagę na cyklamen i magentę, które stworzą bardzo odważną i na czasie kompozycję kolorystyczną. Szukając wybranej tonacji kolorystycznej, warto sięgnąć po zestawy akryli w tubkach Happy Color – Red, Blue, Yellow – które są wprost skrojone pod nadchodzący sezon.

Osobna kwestia to kolory z efektem neonu w postaci masy perłowej Perlen. To ma być zapowiedź prawdziwego modowego szaleństwa, którego szczyt specjaliści zapowiadają na okres wakacyjny.