Najnowsze kolory na jesień w ofercie GDD

Jesień to czas artystycznego wzmożenia. Otacza nas feeria barw, świat przyrody niby przysypia, ale jednak buzuje kolorami. Jesienny plener czas zacząć!

Jesienne nowości kłaniają się malarzom i rysownikom. Bazgrownik to aż 100 arkuszy papieru rysunkowego! Lekko ziarnisty i naturalnie biały świetnie sprawdzi się do rysunku kredkami, ołówkiem i grafitem. Do szkicowania i rysowania, bardzo ekonomiczny, więc bezkarnie można ćwiczyć i robić studia wybranych elementów.

Portret w jesiennym anturażu pozwala grać nastrojem świata zewnętrznego, wzbogacając czy dopełniając przedstawiane postaci. Gładki papier Bloku do portretu Happy Color zachowuje świetną przyczepność, ołówek czy kredka nie ślizga się i pozwala rozcierać grafit. Idealny również do pisaków i tuszu.

Blok do pasteli Happy Color przeznaczony jest do pasteli suchych i pisaków (akrylowych, żelowych i metalicznych). Oferowany w trzech różnych kolorach, granatowym, bordowym i grafitowym, pozwala uzyskiwać ciekawe efekty barwne. Polecany dla tych, którzy lubią mniejsze formaty (A5). Mniejsze formaty oferują również nowe bloki do akwarel (także do tempery, gwaszu, akrylu i rysunku) oraz akrylu (ale również do tempery, gwaszu, akwareli i pasteli. Co ciekawe: ten ostatni jest zagruntowany, a arkusz do akwarel ma dwie różne powierzchnie:  jedną gruboziarnistą, drugą gładszą.

Akwarele są szczególnie wdzięczne do malowania jesiennych motywów. Nowość Happy Color to zestaw 12 kolorów – bardzo intensywnych, mocno nasyconych pigmentem. W komplecie pędzelek oraz biały kolor, umożliwiający stworzenie efektu plakatówek. Zestaw Studio to również 12 kolorów, tym razem w tubkach o pojemności 12 ml. Specjalna formuła pozwala uzyskać efekt gwaszu (po dodaniu bieli). Akwarele Studio to kolory bardzo subtelne i rzadkie, wśród nic cynober, ochra i gumiguta. 

Jesienny plener nie może obejść się bez farb akrylowych. Nowość Happy Color to bogata paleta barw (36 lub 10) – także fluoroscencyjnych i metalicznych. Mniejsze zestawy akryli są zróżnicowane kolorystycznie i pod względem efektów – metaliczne, brokatowe, fluo i matowe. Starannie i wręcz czule wyselekcjonowane kompozycje, zawierają bardzo subtelne kolory. Jeśli nawet czyjaś wrażliwość oprze się księżycowemu kamieniowi, zielonej kawie albo kosmicznemu pyłowi, to i tak ugnie się wobec wesołego flaminga.