Nowe kostki Fimo

Masę Fimo pokochały dzieci i trudno się temu dziwić. W końcu jest „miła” w dotyku, nieskończenie plastyczna, wręcz idealna dla dziecięcych dłoni, które wałkują i rolują ją bez żadnych ograniczeń. A na koniec nadają jej wymarzony kształt. Masy plastyczne pozwalają na wykonanie kolejnego kroku w edukacji plastycznej – nadając masie kształt i modelując ją, dzieci uczą się myślenia przestrzennego. I jeszcze jedna rzecz, zabawy z masą Fimo znacząco wpływają na rozwój małej motoryki, co w przypadku najmłodszych jest wyjątkowo istotne, bo wiąże się z nabywaniem i rozwojem nowych umiejętności.

Rodzina Fimo wciąż się powiększa, entuzjazm najmłodszych generuje nowe produkty, nowe kolory, nowe narzędzia i nowe inspiracje. Masa termoutwardzalna Fimo soft S8020 wzbogaciła się o bardzo wiosenne i wyjątkowo spożywczo brzmiące kolory: mango karmel, różowy grejpfrut, niebieska bryza, pistacjowy, jagodowy, ciemny szary. Trochę jak nazwy lodów w budce na plaży, trochę jak kolory nadchodzącego lata – apetycznie i obiecująco. Wybór wzbogacił się nie tylko o pojedyncze kostki, ale także o zestawy, pośród których najbardziej wyróżniają się: Fimo kolczyki (4 kostki + akcesoria), Miks (9 kostek w różnych kolorach) oraz duże opakowanie Fimo, zawierające aż 26 kostek w 11 kolorach z patyczkami do modelowania i akcesoriami. To ostatnie idealnie sprawdzi się na dłuższą twórczą sesję dla większej grupy dzieci (może urodziny albo Dzień Dziecka?).

Nowe umiejętności wymagają nowych narzędzi, które pozwolą uzyskiwać lepsze efekty i zadbać o najmniejsze niuanse. Stąd też gąbka do szlifowania, dzięki której wypalone akcesoria uzyskają idealną gładź; roller do korali, który nada idealnie obły kształt skarbom z masy Fimo oraz termometr, za pomocą którego bezpiecznie można kontrolować temperaturę piekarnika. 

Najmłodsi zachwycą się nowymi zestawami Fimo do tworzenia figurek i zabawek, które wzbogacą dotychczasową kolekcję o Senne Zwierzaki i Auta. Każde pudełko zawiera 4 kostki masy, szpatułkę do modelowania, planszę do zabaw oraz książeczkę z kolekcjonerskiej serii Fimo, która zawiera instrukcję w obrazkach. 

Kolejna, całkiem nowa, seria Fimo zawiera pojedyncze zestawy masy, z której można stworzyć wyjątkowo milusińskie i roześmiane modele przedstawiające Koalę, Wieloryba, Jednorożca i Pingwina. Mimo ewidentnych różnic gatunkowych widać pewne pokrewieństwo, które łączy modele – czyżby uśmiech? Tak czy siak jest w tym zaczyn kolekcji. Każde opakowanie zawiera 2 kostki masy oraz instrukcję w obrazkach, dzięki której proces tworzenia będzie szybki i łatwy nawet dla najmłodszych dzieci.