Ołówek Staedtler Noris Digital do tabletów

Zwykły ołówek (choć cyfrowy)

Na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny drewniany ołówek Noris w charakterystycznej żółtoczarnej kolorystyce. Obudowa rzeczywiście jest drewniana i żółtoczarna oraz ma charakterystyczny sześciokątny lub trójkątny kształt, ale rysik już nie jest grafitowy, a wykonany z drewnopochodnego WOOPEXu. Wygląd jest ukłonem w stronę klasyki Staedtlera, natomiast cała reszta to już zaawansowana technologia, która odpowiada stylowi życia i twórczym potrzebom AD 2022. 

Klasyka (ale cyfrowa)

Używa się go intuicyjnie, bez specjalnego zastanawiania. Grubość i intensywność kreski zależą od siły nacisku. Sam rysik ma „klasyczną” grubość 0,7 mm, czyli odpowiada naszym – również – klasycznym przyzwyczajeniom. W trakcie pisania czy rysowania możemy oprzeć dłoń na ekranie – tak jakbyśmy ją opierali na kartce zeszytu lub bloku – nie wywołując żadnych zamian w dokumencie. A to dzięki technologii EMR, która wykorzystuje interakcję rysika ołówka z wyświetlaczem. 

Wygodny i wszechstronny (i bez kabli)

Umożliwia pracę w trakcie podróży, w pociągu samolocie, w domu i biurze. Nadaje się do sporządzania szybkich notatek i zapisywania wykładów, także w plikach PDF. Nie trzeba ich zatem drukować, a udostępnić można tak, jak każdy dokument w tablecie czy telefonie.

Ołówek Staedtler Noris Digital nie ma baterii ani specjalnego sterownika, nie wymaga ładowania ani parowania z urządzeniem. I nie wymaga kabla. Jedynie wygoda i spokój ducha– żadnych dodatkowych ładowarek i oczekiwania na gotowość do użycia.

Cyfrowy ołówek dla artystów cyfrowych

Umożliwia tworzenie szkiców, planów, rysunków, grafik. Można je zapisywać bez konieczności kolekcjonowania kolejnych kartek bloku czy szkicownika. Dzięki cyfrowym ołówkom Staedtler można też pracować niemal wszędzie, co jest o tyle istotne, że nie wszędzie możemy wygodnie rozkładać papier i rysować na nim. Kolosalne znaczenie ma też fakt, że owoce artystycznej pracy możemy błyskawicznie udostępniać.

Z gumką (ale wciąż cyfrowy)

Analogowego charakteru nadaje ołówkowi Staedtler Noris Digital Jumbo gumka. Działa jak klasyczna gumka umocowana na końcu ołówka. W kolorze czerwonym, oczywiście. Można zatem kreślić, mazać i korygować na bieżąco – np. w trakcie spotkań, prezentacji.

Nauka 

Cyfrowe ołówki Staedtler świetnie nadają się do stawiania pierwszych artystycznych kroków, a to dzięki współpracy z wybranymi aplikacjami edukacyjnymi. Sprawdzają się też w nauce stawiania pierwszych liter, maluchy są zachwycone taką nauką pisania. Wystarczy odpowiedni tablet, smartfon lub notebook. Lista kompatybilnych urządzeń jest dostępna na stronie www.staedtler.com/