Ozdoby karnawałowe

W karnawale pogrywamy sobie z codziennością. Na przykład pokój dziecka staje się balową salą, która to z kolei staje się tłem dla początkujących księżniczek. Bal balowi nierówny, ale moment przemiany jest tu najbardziej istotny. Nie zawsze osiągniemy efekt typu dynia/karoca, ale spróbować można!

Masa Fimo pomoże wyczarować karnawałowe ozdoby w sposób prosty i skuteczny. Technika lepienia i rzeźbienia jest tu bardzo prosta i intuicyjna, a zabawy przy tym co niemiara. Z Fimo stworzymy figurki zwierząt i cherubinków, klasyczne dekoracje bożonarodzeniowe, ale także kształty liści, morskich stworzeń, muszli – praktycznie wszystko, co nam podpowie fantazja. Stworzymy też ozdoby, które uświetnią zabawę karnawałową.

Masa Fimo jest lekka i łatwa w obróbce, można ją szlifować, wygładzać i nawiercać. Z Fimo air light można ulepić dowolne kształty, nawlec je na sznurek bądź taśmę, by stworzyć fantazyjne girlandy. Można stworzyć podwieszane ozdoby w rodzaju dyskotekowych kul i nie tylko. Wszelakie śnieżynki, gwiazdy, serca pomalowane metalicznymi farbami z dodatkiem brokatu zbudują mieniące się światłem karnawałowe dekoracje. 

Równie lekka masa Fimo air basic pozwala na tworzenie bardzo precyzyjnych konstrukcji, nie wymaga przy tym wypalania, gdyż utwardza się w temperaturze pokojowej. To idealny materiał do stworzenia efektownej korony dla królowych balu. Masa doskonale absorbuje farbę, więc po wyschnięciu można ją dowolnie zdobić i malować.

Bardziej skomplikowane i wymagające precyzji efekty uzyskamy stosując masę termoutwardzalną Fimo proffesional. To pole do popisu dla twórców oryginalnej biżuterii i bibelotów na bal. Różnokolorowe zestawy pozwolą stworzyć bardzo finezyjne naszyjniki, bransolety, pierścienie, które można dopracować w najmniejszych detalach. Posiłkując się narzędziami do obróbki Fimo – nożykami, wałkami, gąbkami do polerowania – wiernie oddamy każdy szczegół. Stworzoną w ten sposób biżuterię można podkręcić lakierem do Fimo.

Zupełnie wyjątkowym produktem Fimo są arkusze strukturalne, które płaskim, ale również wklęsłym i wypukłym powierzchniom nadadzą specjalnego charakteru. Dzięki wybranym modelom można stworzyć przeróżne diademy i kolie, które będą wyróżniać się barokowym, koronkowym albo spod znaku art deco designem. Ozdobione arkuszami przedmioty nabiorą nieco chłodnej poświaty, trochę jak lekki śnieg w świetle lampy.