Ozdoby świąteczne craft

Świąteczny nastrój budują specjalnie dobrane dekoracje i ozdoby, bez których w zasadzie trudno mówić o świętach. To one odróżniają dni celebrowane od zwykłych dni powszednich. I tworzą to, co nazywamy magią świat. 

Dekoracje odwołują się do tradycyjnych motywów, którymi stoją święta. Zatem nie może się obyć bez choinki, Mikołajów, gwiazd, symboli, które od dzieciństwa towarzyszą nam w okresie Bożego Narodzenia. 

Świąteczne skarpety

Wykonane z grubego papieru (230 g), pozwalają na upiększanie ich wieloma plastycznymi materiałami. Można je obkleić papierem deco, można je ozdobić samoprzylepnymi gwiazdkami Brokat Stars Happy Color, można je także kolorować przy użyciu chociażby metalicznych markerów. Odpowiednio wyeksponowane będą zdobić i naprowadzać Mikołaja na właściwą ścieżkę.

Mikołaj

Wykony z akrylowej masy figurka po złożeniu stanie się podwieszaną ozdobą, którą można umieścić na choince, Akryl doskonale współpracuje z różnymi mediami, można go traktować farbami akrylowymi, brokatem, można nań przyklejać cekiny, sztuczny śnieg, tak by stworzyć oryginalną świąteczną dekorację.

Dziadek do orzechów

U nas kojarzony z orzechami, które są ozdobą świąt, przede wszystkim jest jednak postacią z wigilijnego opowiadania E.T.A. Hoffmana. Papierowa postać Dziadka do orzechów jest efektowną dekoracją, która pięknie się prezentuje na tle drzwi czy ściany. Wykonana z grubego papieru (300 g), w mocnej czerwieni zdobionej złoceniami, będzie wyróżniać każde wnętrze.

Świąteczne kształty Eco Craft

Miniaturowe choinki (13 lub 18 cm) i gwiazdy (9, 13 lub 18 cm), to klasyczne świąteczne dekoracje do składania, które dodatkowo można zdobić. Wykonane z kraftowego kartonu, łatwo poddają się takim zabiegom, jak malowanie czy oklejanie (dekoracyjnym filcem lub papierem deco). Lekka i stabilna, może być ozdobą biurek, parapetów i dziecięcych pokojów.

Świąteczne zawieszki z masy papierowej Happy Color

Klasyczne bożonarodzeniowe motywy z serii Christmas (aniołek, gwiazda, choinka) lub duża gwiazda (Big Star), to drobne ozdoby, które będą dekorować np. świąteczne stroiki albo choinki. Można je podwieszać, ale niekoniecznie. Wykonane z papieru mâché, który jest nieco surowy i chłodny, mogą być malowane akrylem, oklejane czy punktowo zdobione metalicznym markerem. 

Drewniane choinki M&G

Ciekawy i niecodzienny wygląd nieco modernistycznej choinki wyróżnia się swym wzorem na tle innych świątecznych drzewek. Wykonana ze sklejki, po złożeniu jest bardzo stabilna i uniesie niemal każdy rodzaj dekoracji. Nadaje się do malowania, oklejania i nakładania dodatkowych dekoracji, np. w postaci sztucznego śniegu czy pasemek rafii.

Świąteczne Fimo

Z masy plastycznej, gipsu lub spożywczych składników (galaretka, czekolada) można stworzyć całą serię drobiazgów upiększających wigilijny stół i domowe wnętrza. Z form do odlewów (Boże Narodzenie, Ozdoby Choinkowe), wychodzą najbardziej popularne ozdoby, które dyskretnie akcentują świąteczny czas. Niewielki rozgwiazdy, dzwonki, choinki i Mikołaje, mogą być dodatkowo malowane lub oklejane. W tym celu można użyć arkuszy strukturalnych Fimo, które nadadzą ozdobom lekkiej świetlistej faktury, przypominającej zimowy szron na szybie.

Świąteczne wzory na papierze

Papier ozdobny Happy Color ze świątecznym wzorem (np. kolekcje Święta, Brokat, Christmas), jest idealną bożonarodzeniową dekoracją. Można nim ozdobić prezenty, można wykorzystać go do upiększania wybranych elementów, które w ten sposób nabiorą świątecznego blasku. Idealne do stosowania na dekoracyjnych kształtach Eco Craft i wybranych powierzchniach płaskich.

Świąteczne DIY

Zestawy prezentowe Happy Color (X-mas Stars, Christmas Decoration) to zaproszenie do świątecznego dekorowania naszych wnętrz. Zawierają tekturowe kształty i materiały plastyczne dopasowane do ich zdobienia. To niemal gotowy przepis na świąteczną ozdobę każdego domu. Obok kraftowych gwiazd, choinek znajdziemy tu farby, papier deco, naklejki – wybór zależy od inwencji, choć zawartość pudełek jest bardzo inspirująca.