Pomarańczowa jesień

Pośród kolorów jesieni szczególnie zdobny i przyciągający oko jest kolor pomarańczy. Niby egzotyczny, ale jeśli spojrzeć na liście, rydze, wczesne muchomory, dynie, staje się całkiem swojski. 

Tym kolorem dekorujemy sklepowe witryny, pomarańczowymi liśćmi zdobimy wazony, niedługo zacznie się sezon dyń w wiadomym kolorze, które zagoszczą na parapetach i regałach. I w ten kolor zaopatrujemy się przy okazji sezonowych zajęć z plastyki i jesiennych plenerów. 

Cienkopisy

Cienkopisy Staedtler dowodzą, że pomarańcz niejedno ma imię. Oprócz wersji najbardziej kanonicznej wzrok przykuwają także jasnopomarańczowy, pomarańcz Kalahari oraz pomarańcz neon. Prowadzą delikatną kreskę o grubości 0,3 mm i idealnie nadają się do pisania, kaligrafii, precyzyjnego rysunku i kolorowania.

Pisaki Pigment Liner również dostarczają kolor pomarańczowy, zapewniając linie różnej grubości i końcówki o różnym kształcie – stosownie do potrzeb przydadzą się rysownikom i kreślarzom. Idealne również do rekreacyjnego kolorowania, także precyzyjnych mandali. Nieco grubszą kreskę (1 mm) poprowadzimy przy użyciu flamastrów Tripsus Staedtlera. Mniejsze zestawy zawierają podstawowy pomarańcz, większe zawierają tonalne wariacje. Bardzo wygodne w użytkowaniu – trójkątna obudowa, i równie żywotne – nawet bez zabezpieczającej skuwki nie wyschną co najmniej przez kilka dni. 

Zakreślacze

Niezbędne w pracy nad tekstem i bardzo przydatne w kolorowaniu, również dostępne są w kolorach jesiennej pomarańczy. Miły głęboki kolor uzyskamy za pomocą Textsurfer Staedtler, nieco jaskrawszy zapewnią zapachowy zakreślacz z serii Feeling Lolly Happy Color albo Jumbo M&G.

Foliopisy i markery

Realizując artystyczne pasje, sięgamy po różne materiały, m.in.: folię, plastik, kamień, ceramikę, metal itd. I tu pięknych pomarańczy dostarczą produkty z serii Lumocolor Staedtler, ale również markery metaliczne Staedtler, markery M&G (akrylowe i artystyczne na bazie alkoholu).

Flamastry 

Bogactwo kolorystyczne Staedtler to już legenda, wszystkie zestawy zawierają pomarańcz, a te większe również stosowne odcienie. Bardzo ciekawe wariacje pomarańczy dostarczają też pisaki pędzelkowe M&G.

Kredki 

Podobnie w przypadku kredek – tu również Staedtler oferuje szeroką paletę kolorów. Zestawy kredek klasycznych, sześciokątnych i trójkątnych Noris, ale także woskowych i akwarelowych – wszystkie zawierają piękne odmiany koloru pomarańczowego. Ciekawym rozwiązaniem są też twistery – kredki, których nie trzeba temperować – Staedtler (woskowe i żelowe) oraz woskowe M&G z serii So Many Cats.

Farby

Legendarne zadanie z jesiennych lekcji plastyki to oczywiście „namaluj jesień”. Tu pomarańcz w wszelkich odmianach jest po prostu niezbędny. Niezależnie od rodzaju farb, piękne jesienne kolory odnajdziemy w zestawach Happy Color – tu w szczególności klasyczne akrylowe Yellow, ale również wersje neon, fluo, metalicznych (miodowe złoto!). Ciekawe odmiany pomarańczu zapewnią też bardziej profesjonalne farby akrylowe spod znaku Studio. Ale nie tyko akrylem człowiek żyje, można przecież sięgnąć po tempery z bardzo głębokimi odmianami kolorów i plakatówki o bardzo wysokiej zawartości pigmentu z serii #kolor².

Osobno warto zwrócić uwagę na suche pastele w sztyfcie oraz kredkowe pastele olejne – bardzo ciekawa technika oraz bogata paleta kolorystyczna (również pomarańcz!), dają niesamowite efekty.

Masa plastyczna, plastelina

To szczególne materiały, chętnie używane przez dzieci, ale również profesjonalnych plastyków. Z masy Fimo i plasteliny kwadratowej Happy Color pięknie uformuję się dynie, liście, owoce jarzębiny. Można sięgnąć po zestawy z kolorami lokalnymi i klasycznym pomarańczem albo bardzo efektowną wersję neon (Fimo).

Papier, filc, rafia

Blok techniczny Giga kolorowy, XXL kolorowy, Big blok kolorowy Happy Color dostarczą idealnych arkuszy do malowania, ale również wycinania liści i innych atrybutów jesieni. Do wykonania przestrzennych zadań plastycznych warto też sięgnąć po takie materiały jak bibuła, arkusze piankowe (również brokatowe), tektury faliste, karton kolorowy oraz bibułę marszczoną (zwłaszcza zestaw mix czerwony) – wszystkie z pięknym jesiennym pomarańczem.

Ciepłą fakturę dostarcza filc Happy Color, który łatwo się zszywa, klei, dziurkuje itd. Powstałe zeń ozdoby – zwłaszcza przy użyciu zestawu Jesień albo Mix żółty – pięknie harmonizują z kolorami sezonu. Do tego filc kapitalnie komponuje się z również bardzo ciepłą rafią, zwłaszcza tą w kolorze pomarańczowym, ale też bardzo jesiennym głębokim żółtym.