Książki i zeszyty, zwłaszcza w jednej klasie, są bliźniaczo do siebie podobne – te same formaty, te same albo podobne okładki. Aby nie utonęły w nudzie mimikry i aby szybko odróżnić swoją własność, warto nadać im indywidualnego stempla posiadacza
- Papier dekoracyjny
Okładki możemy wykonać z każdego rodzaju papieru – szarego pakunkowego, służącego do owijania prezentów czy nawet gazetowego. Możemy wykorzystać papier dekoracyjny (Papier Ozdobny Deco Happy Color) z wyróżniającym się wzorem (np. India, Rose). Odrysowujemy format przedmiotu na papierze, dodajemy odpowiednio duży margines na zakładkę i gotowe. Dla pewności możemy wzmocnić konstrukcję taśmą klejącą (np. dwustronną Nano Tape). Papier deco jest bardzo odporny na zginanie, więc w przypadku często używanych (miejmy nadzieję!) podręczników sprawdzi się znakomicie.
- Arkusz piankowy
Ciekawym rozwiązaniem są też arkusze piankowe w przeróżnych kolorach i z różnymi efektami albo nawet tektura falista, łatwa do wycinania i klejenia. Warto jej użyć w przypadku bardziej wartościowych książek, bo znakomicie chroni okładki, amortyzuje upadki itd. Wystarczy wyciąć odpowiedni format i skleić skrzydełka klejem w sztyfcie Cheri M&G (szybko schnie, papier nie faluje) albo taśmą (w przypadku grubszego materiału można użyć taśmy piankowej.
- Markery, perlen
Imię i nazwisko wypisane na karcie froncie okładki (unikajmy pisania na stronach książek, w trosce o przyszłych użytkowników) to podstawa. Duży i rzucający się w oczy podpis stworzymy, używając markerów metalicznych, akrylowych albo perłowej masy akrylowej 3D perlen Happy Color, która znakomicie wyróżnia się już na pierwszy rzut oka.
- Taśmy
Z ozdobnych taśm klejących M&G (do wyboru: Simple Life, Lovely Girl albo Efficiency) można stworzyć charakterystyczny szlaczek (podobny do tego, który kiedyś dzieci rysowały, by oddzielić w zeszycie tematy lekcji), biegnący przez całą szerokość okładki zeszytu. Różne graficzne motywy (moda, zwierzątka) nie tylko wyróżnią przedmiot, ale i go ozdobią.
- Blok wycinanka samoprzylepna
Z bloku możemy stworzyć wyciąć, co tylko nam do głowy przyjdzie, dowolny wzór, który oznaczy naszą własność. Jeśli pomysłów zabraknie, można się posłużyć szablonem z zestawu kształtów tekturowych Eco Craft i wyciąć sylwetę zwierzątka, serca itd. Oczywiście nie naklejamy bezpośrednio na obwolutę książki, ale na zeszyt albo wykonaną uprzednio okładkę – zwłaszcza gdy jest nieco monotonna albo po prostu jej wygląd się znudzi – już tak.