Powrót do szkoły w kreatywny sposób: Plastyczne przygotowania na wrzesień

Początek września bywa równie piękny jak koniec sierpnia – w tym tkwi szansa na bezbolesne wejście w szkolne obowiązki i tego się trzymajmy. Ale koniec wakacji to też nowe otwarcie i nowe pomysły na to, jak ułatwić i upiększyć sobie najbliższe 10 miesięcy. 

Szkolne przybory powinny być praktyczne, ale i piękne lub co najmniej ładne. Zadbajmy zatem o jakość, wykonanie oraz urodę, bo to ona buduje odpowiedni nastrój i sprawia, że pobudka o 7.00 staje się znośniejsza. Po prostu uczyńmy szkolną rutynę nieco atrakcyjniejszą.

Notesy

Szkoła pisaniem i notatkami stoi, zatem notatnik jest absolutnie niezbędny. Czy wybrać notatnik w linie, kratkę czy gładki, o tym decydują preferencje użytkownika i warto o nie dzieci pytać. Przy wyborze notatnika warto też zwrócić uwagę na oprawę, która będzie na tyle sztywna, by stworzyć stabilną podstawę do pisania na przysłowiowym kolanie. Okładki z polipropylenu mogą uchronić prze wilgocią i plamami – warto sięgnąć zatem po bruliony i notatniki M&G. Również artykuły Happy Color zapewniają bogate wzornictwo i świetną jakość. Serie Space i Style to zabawne okładki i aż 96 perforowanych kartek z różnymi nadrukami (także nietypowe: trójkąty, kropki). Nieco bardziej stonowane są bruliony na spirali Trendy z gładkimi białymi kartkami w różnokolorowych okładkach. Spirala i perforacja zapewniają wygodę użytkowania, a więc możliwość równego oddzielania kartek. Najmłodsi na pewno zwrócą uwagą na bajecznie kolorowe oprawy notatników z serii Afrykanki i Me & City – przyciągają oko i trudno im się oprzeć. 

Piórniki, etui, przyborniki

Szkolnych skarbów, które należy gdzieś pomieścić, przybywa w niepokojącym tempie. Aby zapanować nad potencjalnym chaosem, należy wyposażyć ucznia w różnego rodzaju piórniki i etui. Na blacie biurka z pewnością znajdzie się miejsce na nieduże przyborniki So Many Cats lub te nieco większe i bardziej klasyczne (również M&G), w których zmieszczą się najczęściej używane przybory. Do szkoły idealne będą klasyczne piórniki Happy Color (owalne lub prostokątne) z miejscem na kredki, flamastry, ołówki itd. Starsze dzieci docenią zgrabne tuby i małe prostokątne piórniki, które nie zajmują wiele miejsca, a pomieszczą podstawowe przybory. Bardzo pomysłowe są piórniki z serii Cool Gang – mogą trafić do szkolnego plecaka, ale i z powodzeniem sprawdzą się jako przybornik na biurku (sztywna podstawa). Szkolna wprawka powinna też zawierać różnego rodzaju teczki i saszetki, które zabezpieczą prace plastyczne. Bardzo wygodne będą zatem teczki na suwak Happy Color z serii Just lub Trendy albo te na gumkę Style.

Praktyczne dekoracje

Materiały dydaktyczne nie tylko uczą, ale i zdobią. Wśród produktów Monumi znajdziemy pomoce naukowe (mapy świata, Europy itd.), plansze z motywacyjnymi hasłami i dobrymi radami albo kolorowanki, w formie ramek, które można zawiesić nad biurkiem. Wszystkie te produkty pozwalają łatwo przyswajać wiedzę, a gdy od tej wiedzy pęka już głowa – wyciszyć się. A przy tym stanowią piękną dekorację dziecięcego pokoju.