Prezenty do kolorowania pod choinkę

Prezenty powinny sprawiać przede wszystkim radość, a radość kolorowania ma w sobie coś magicznego. Magiczne święta to te, które spędzamy razem, w trakcie których wspólnie się bawimy i nawzajem obdarzamy talentami. A także budzimy w sobie różne talenty! Kolorowanie wyzwala wyobraźnię, uczy cierpliwości, pozwala eksperymentować z barwami, często jest pierwszym krokiem w dalszej artystycznej drodze. Do wspólnej zabawy w blasku rozświetlonej choinki mogą sprowokować odpowiednie prezenty, np. kolorowanki Monumi. 

Kolororamka

Wyobraźmy sobie rodzinną fotografię przy wigilijnym stole, umieszczoną we własnoręcznie pokolorowanej ramce. Na tym właśnie polega kolororamka, puste tło wypełniamy rysunkiem, wyklejanką albo wspomnianą fotografią, a samą ramkę kolorujemy na swój oryginalny sposób. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór (kosmos, serce, sowy itd.), zdecydować się na odpowiednią technikę (kredka? flamaster?) i do dzieła. Kolejne zdjęcia, kolejne rysunki będą idealnym wspomnieniem wspólnie spędzonych świąt.

Kolorowanki podłogowe

Świąteczna sjesta w pozycji horyzontalnej nie musi być zupełnie leniwa. Może angażować talenty oraz całą rodziną. Rozłożona na podłodze plansza (do wyboru różne wzory: księżniczki, dinozaury, pojazdy i inne), którą można kolorować kredkami, farbami albo flamastrami, to pomysł na autentycznie wspólne święta. Wzmocniony arkusz (120 x 80 cm) nie przepuszcza farb i pozwala bawić się bez obaw o stan podłogi. Kolorować można indywidualnie, ale największy fun jest wtedy, gdy nad tą samą planszą pracuje kilka par rąk. 

Kolorowanie 3D

Kolorować to jedno, ale kolorować i złożyć kolorowankę w model to całkiem nowa forma zabawy. Z własnoręcznie pokolorowanych arkuszy Cube Head Mini można złożyć trupę złożoną z rycerza, księżniczki, smoka i jednorożca. To niemal gotowa dramaturgia i przepis na zabawę w teatrzyk! Jeśli dramatów nie lubimy, możemy pokolorować i złożyć w całość wesołą gromadkę złożoną z kota, papugi, żyrafy i innych zwierzątek (kolorowanki-składanki Cube Head), które również mogą służyć jako zabawki. 

Świąteczny teatrzyk

Kolorowanie może nas zaprowadzić w stronę domowego teatrzyku, w którym każdy będzie miał swoją rolę do odegrania. Zanim wcielimy się w wybraną postać, warto zadbać o odpowiednie wnętrza i scenografię. Kapitalne wzory przestrzennych kolorowanek składają się w przestrzenie do aktorskich popisów – może to być: rakieta, domek dla chłopaków, dla dziewcząt, domek z ul. Fiołkowej (Wiosennej, Różanej itd.). Cała reszta należy do nas, aktorów-domowników wspólnie spędzających święta.