Staedtler – do szkoły – na co warto zwrócić uwagę

Koniec wakacji zbliża się nieuchronnie, a wraz z nimi perspektywa szkolnych zakupów, również nieuchronna. Warto zwrócić uwagę na popularne przybory, które w wersji Staedtlera zawsze oferują coś extra – pozornie drobny twist, który w codziennym użytkowaniu zapewnia komfort i dodaje skrzydeł.

Kredki trójkątne Noris® colour S 187 

Wykonane zostały z materiału Wopex, który znacznie wydłużają ich żywotność. Oprawa nie łamie się i nie pęka, podobnie jak grafit. Wykonana została z przyjemnego w dotyku, miękkiego materiału, który zapobiega ślizganiu się. Trójkątny przekrój jest szczególnie ważny dla najmłodszych, wykształca bowiem nawyk prawidłowego chwytu – świetna rzecz do nauki pisania i rysowania. Mocno nasycone pigmentem kredki, sprawiają, że kolory są żywe i intensywne – idealne do rysowania detali.  I co szczególnie ważne w tych czasach, drewno do produkcji kredek pochodzi z certyfikowanych, trwale zalesianych plantacji.

Nożyczki szkolne S 965 

Dobre nożyczki to te, które wykonane z odpowiednich materiałów. Nierdzewna stal sprawia, że ostrze jest naprawdę ostre. Nożyczki nie tępią się, nie szarpią papieru i zapewniają wysoką precyzję cięcia. Uchwyt jest ergonomiczny, miękko przylega do dłoni i nie wywołuje specyficznego mrowienia w palcach przy długim użytkowaniu. Nożyczki Staedtler zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych, zaokrąglone ostrza wykluczają ryzyko zranienia czy ukłucia. Do wyboru wersje dla prawo- i leworęcznych!

Ołówek Noris® S 120 

Idealny do biura i szkoły. Nie łamie się i długo służy, dzięki użytej w produkcji technologii klejenia grafitu na całej długości. Ołówek Staedtler Noris wykonano z mocnego drewna, które nie kruszy się i nie łamie w trakcie temperowania – nie zamieni się w „ogryzek” przy częstym użytkowaniu. Zadbano również o bezpieczeństwo materiałów – lakier nie zawiera metali ciężkich, a w składzie gumki nie ma śladu toksycznych PVC i lateksu.

Gumki rasoplast S 526 

Dobra gumka powinna ścierać nie tylko ołówek i kredki, ale także atrament – tak jak gumka rasoplast Staedtler. Gładko usuwa również grafit, nie tylko z papieru, ale również z matowej folii kreślarskiej. Przeznaczona jest dla profesjonalistów, ale doceni ją również szkolna gawiedź szkolna, kreśląca długopisem w zeszycie. Ściera gładko, zostawiając łatwe do usunięcia drobinki i nie niszcząc przy tym powierzchni. Bardzo funkcjonalna ruchoma osłona, sprawia, że dobrze się trzyma i nie brudzi. Co bardzo istotne: nie zawiera ftalanów ani lateksu.

Cyrkiel szkolny Noris® Club S 550 

Bardzo wygodny i idealny na pierwsze zajęcia z geometrii – maksymalny promień okręgu to 300 mm. Precyzyjnie kreśli i lekko obraca się w palcach. Idealny do szkolnego piórnika – mierzy 124 mm i oferowany jest w poręcznym pudełku (dodatkowo wyposażony w tzw. bezpieczną igłę i zapas rysików). 

Klej w sztyfcie S 960

Klej na szkolne zajęcia – łatwo wykręca się i chowa w tubce, bezpieczny w użyciu bez obaw o plamy na ubraniu. Tym bardziej, że spiera się z większości tkanin. Bardzo uniwersalny (papier, karton, zdjęcia, etykiety, tkaniny) i mocny, bez potrzeby i ryzyka ciągłego podklejania. Lekko i płynnie rozprowadza się na powierzchni, pozostawiając gładką warstwę bez grudek.

Temperówka z pojemnikiem S 512 006 

Idealna temperówka, ostra i uniwersalna – jedna końcówka do precyzyjnego ostrzenia ołówków, druga, delikatniejsza do kredek. Dzięki specjalny pojemniczkowi twórcza przestrzeń pozostaje czysta, a kartki i ubrania nie brudzą się okruchami grafitu. Ścinki lądują w pojemniczku, który łatwo opróżnia się. Bardzo wygodna w użyciu – temperuje w dwóch ustawieniach: 23° i 30°.