Steadtler – kredki, cienkopisy i flamastry w kolorach wiosennych

Wiosenne kolory to wszelakie błękity, fiolety, zielenie, róże, żółcie, które bujnie wschodzą  z pierwszymi  kwiatami i trawami. Chwytajmy więc za lekkie kolory przełomu kwietnia i maja, bo wiosna, niestety, trwa krótko.

Kolory Staedtler

Idealny wiosenny ogród to bogactwo kolorów i odcieni, soczyste zagony i słoneczne rabatki. Jeśli postawić na sztorc kredki, flamastry i cienkopisy Staedtler, będziemy mieć wyobrażenie takiego ogrodu.

Wiosna w cienkopisach 

Cienkopisy służą do tworzenia notatek, rysunków technicznych, ale także mandali i zentagli. Są niezbędne w rysunku wymagającym precyzyjnej linii i detali, nieocenione również w kaligrafii. Jeśli zależy nam na świeżych wiosennych kreskach, to musimy sięgnąć po cienkopisy Triplus S 334 (zwłaszcza te w zestawach 40 i 60, gdzie wiosennych barw jest bez liku) lub sięgnąć po wyselekcjonowaną kolekcję Pastel. Mniej oczywistym wyborem będzie zestaw Hygge, który prezentuje nieco chłodniejszą, skandynawską, wersję wiosny. Bardzo wiosenny jest też zestaw Flamingo z odcieniami fioletu przywodzącymi na myśl hiacynty, krokusy i fiołki. Poza zestawami wiosenną uwagę przykuwają pojedyncze kolory Staedtler, np. czerwień toskańska, cyklamen i czerwień purpurowa.

Wiosna we flamastrach

Zakreślacze Staedtler to wiosna w postaci świeżych pasteli (limonkowy, morelowy, miętowy), zestawów z odcieniami fioletu (4 lub 6 kol.) oraz paleta poszerzona o żółcie, błękity i zielenie  w zestawie 6, 8 lub 10 kolorów. Również markery z serii Lumocolor – doskonałe do powierzchni nie tylko papierowych – prezentują się bardzo wiosennie: są tu i żółcie i zielenie i bardzo intensywne fiolety. Podobne palety kolorów można osiągnąć używając foliopisów Lumocolor Art (do papieru, ale również do drewna, plastiku, tkanin).

Wiosna w kredkach

Kredki Staedtler to pełna tęcza kolorów – im większe zestawy, tym więcej tonów i szans na oryginalne kolorystycznie kompozycje. Klasyczne sześciokątne kredki dostępne są w zestawach z wybraną nutą barw – a zatem możemy zdecydować się na dominantę fioletu, żółci, zieleni itd., po pełne spektrum barw w postaci zestawu liczącego 72 kolory. Warto też zwrócić uwagę na delikatne kredki pastelowe Staedtler, oddające lekkie kolory w pierwszym wiosennym słońcu. Wiosenne kolory w wydaniu dla najmłodszych to kredki trójkątne Jumbo S 128 i Jumbo S 188 – te ostatnie kształcą prawidłowy chwyt, nie ślizgają się w dziecięcej dłoni i mają bardzo ciekawy design wykorzystujący wzory gwiazdek i pasków. Kredkami nie tylko rysujemy – stosując akwarelowe kredki Staedtler sięgamy po technikę na granicy rysunku i malowania. Akwarelowe kredki również zapewniają dostęp do wiosennych kolorów. Zestaw Watercolour to zestaw 12 barw z wyjątkowo ciekawym młodym różem, groszkową zielenią i lekkim fiołkowym fioletem.