Święta 2021/22 – trendy

Dlaczego myślimy o świętach już w październiku?

Odpowiedź jest prosta: bo lubimy święta!!!

Nie tylko lubimy samą Wigilię i pierwszy czy drugi dzień świąt, ale uwielbiamy całą świąteczną atmosferę, kiedy jesteśmy z bliskimi, albo o nich już ciepło myślimy kupując, lub samodzielnie wykonując prezenty, zastanawiamy się nad tym jakie potrawy przyrządzimy, w jaki sposób udekorujemy świąteczny stół, jak będzie wyglądała w tym roku nasza choinka…

Ach, już czuć ten klimat!

Co nas spotka w tym roku nowego? Czy są jakieś trendy, którymi warto się zainspirować?

Otóż tak. Mamy kilka obserwacji i podpowiedzi.

DIY, czyli Zrób to sam. To nie jest nowy trend, ale bardzo mocno się rozwinął podczas pandemii. Ludzie znów mieli czas na piękne i kreatywne rzeczy. To trend realizujący założenia zrównoważonego rozwoju, co również nie jest bez znaczenia.

Ciekawymi trendami DIY pasującymi na Boże Narodzenie, są domowe i spersonalizowane sposoby na pakowanie prezentów a także robienie autorskich przedmiotów. Ciekawymi technikami są batik czy japoński wariant shibori, który sprawdza się nie tylko na tkaninach, ale również na papierze.

Renesans przeżywa sitodruk. Liternictwo i motywy świąteczne można drukować na najróżniejszych powierzchniach: na pocztówkach, na serwetkach, obrusach, etc. 

Nadrukowane wzory można potem samodzielnie kolorować, malować, robić kolaże. 

Doskonałym pomysłem na prezent są różnego rodzaju zestawy, które pozwalają na samodzielne rozwijanie kreatywności. Kompletne zestawy do szydełkowania, haftowania, malowania, ozdabiania… 

W świątecznej dekoracji królują własnoręcznie robione ozdoby.

Kulki wykonane ze szkła, ceramiki lub tektury można indywidualizować za pomocą długopisów, markerów akrylowych, farb strukturalnych. Szklane bombki można wypełnić naturalnymi gałązkami, piórami, ścinkami papieru w kolorze złota, srebra czy brokatu.

Dużą rolę w dekoracji odgrywa natura: suszone skórki pomarańczy, gałązki świerku pomalowane na rozmaite kolory, miliony pomysłów na dekorowanie świątecznych wieńców i stroików.

Ale przecież święta mają największą wartość, jak możemy je z kimś dzielić.

Dlatego warto pomyśleć o tym, żeby przygotowania do świąt robić również razem.

Spotkanie się z przyjaciółmi lub rodziną na wspólne tworzenie świątecznych ozdób, czy przygotowywanie prezentów, to pomysł, żeby w ogrzać się ciepłem tych świąt wcześniej i żeby starczyło tego żaru na dłużej.

Życzymy wesołych przygotowań do Świąt!