Topowe trendy szkolne

Moda szkolna przegląda się w modzie, która na co dzień przechadza się ulicami i rejestruje popularne motywy i wzory. A to, co na ulicy, dzieci podglądają przez okna klas i pilnie rejestrują.

Skate

Styl skate opiera się na m.in. na bardzo zdecydowanych motywach, regularnych wzorach i dużych nadrukach. Do tego stylu nawiązuje nowa kolekcja Happy Color (spod znaku Skate właśnie). Znajdziemy tu bardzo praktyczne i popularne plecaki, saszetkowe piórniki, teczki i długopisy. Motywem wspólnym jest intensywna kratka, bardzo drobna (niczym pepitka), który łatwo dostrzec w skate-parkach. Motyw jest bardzo popularnie wśród nastolatków i młodszych dzieci, nie tylko tych, które akurat uprawiają jazdę na desce. 

Kratka

Wzór drobnej kratki to nie tylko styl skate, kratka w ogóle robi furorę. Odnajdziemy ją m. in. w nowej kolekcji Happy Color Patt, prezentującej nieco mniej zdecydowany, bardziej rozmarzony motyw kratki w delikatnych seledynach i kolorze niebieskim. Wymazywalne długopisy Patt z gumką wyraźnie korespondują z bliźniaczą kratką teczek, tworząc uzupełniającą się całość. Obłędnie ładna kratka pokrywa inne piórniki Happy Color, warto zwrócić uwagę na jakby wyblakłe w słońcu piękne kolory niebieskiej i czerwonej szachownicy. Piórniki są średniej wielkości, bardzo poręczne, a przy tym pojemne. 

Zwierzaki

Dzieci bezbłędnie i z upodobaniem celują w motywy zwierzęca. Nie tylko na ubraniach, ale także na pościeli, poduszkach i wyposażeniu wnętrz. Zwierzątka kojarzą się z kojącymi pluszakami, ale też zapraszają do zabawy – obecność ulubionego zwierzątka poprawia poczucie bezpieczeństwa dziecka. Stąd tez popularność motywu w nowych produktach Happy Color. Wśród nich seria Animal Planet z automatycznymi długopisami, pokrytymi wzorami koali czy tukana, oraz korektorami z wizerunkami ciepło wyglądających zwierząt. Bardzo subtelne motywy zwierzęce odnajdziemy w kredkach woskowych MG So Many Cats (kredki nie brudzą rąk i mają kształt kociej łapy), szkolnych nożyczkach (liski, pieski) czy temperówkach w kształcie kotków.