Twórz lato w swoim ogrodzie z naszymi plastycznymi akcesoriami!

Lato nadeszło z upalnym przytupem, więcej czasu spędzamy poza domem, szukając oddechu i najmniejszego podmuchu wiatru. Przypominamy sobie zatem o ogrodzie, w którym o tej porze roku jest pięknie, a dzięki odrobinie inwencji może być jeszcze piękniej.

Latem życie towarzyskie kwitnie w przydomowych ogródkach, na działkach i tarasach. To sezon garden party, co na polski tłumaczymy jako grill (w dialekcie mazowieckim „gryl”). Największą ozdobą garden party jest oczywiście ogród, który pachnie, ożywia zmysły i sprawia, że spędzamy w nim więcej czasu niż w domu. Dbając o niego i stosując kilka sprawdzonych zdobniczych trików w duchu DIY, sprawimy, że będzie niepowtarzalny.

Donice

Donice i osłony na kwiaty, choć same w sobie piękne, w końcu opatrzą się i wymagają artystycznej interwencji. Za pomocą prostych środków możemy je ożywić i nadać im nowego blasku. Można to zrobić, używając chociażby lekkiej masy Fimo Air Basic. Stworzony z niej wzór zastyga na donicy bez konieczności wypalania i idealnie trzyma się powierzchni. Można z niej stworzyć motywy florystyczne, kształty ptaków, motyli – wszystkiego, co kojarzy się z letnią błogością. Dodatkowo, można te wzory malować.

Zegar słoneczny z kolorowych kamyków

To bardzo edukacyjny projekt, który wytłumaczy najmłodszym podstawy geografii, a przy tym bardzo efektowana ozdoba każdego ogrodu. Potrzeba zatem odpowiednio płaskiej powierzchni, na której umieszczamy wycięty z dykty okrąg, który będzie stanowił tarczę zegara. Na całą powierzchnię przyklejamy klejem All Craft w miarę płaskie kamyki. Całość dzielimy na 24 części (każda część to 15°), każdą malujemy innym kolorem, przy użyciu akrylu Happy Color. Po wyschnięciu każdą część oznaczamy złotym brokatem akrylowym, malując cyfry I-XXIV, a całość zabezpieczamy werniksem akrylowym. W środku tarczy umieszczamy wskazówkę (gnomon) z bambusowego paliku do roślin. Musi być umieszczona pod kątem właściwym dla szerokości geograficznej północnej (np. Warszawa 52°). I najważniejsze: wskazówka musi być wbita w kierunku północ-południe, a sam zegar sytuujemy w południowej części ogrodu.

Kolorowe lampiony

Duże słoje lub weki, które pomieszczą świece, ozdabiamy za pomocą kolorowego perlenu Happy Color. Możemy tworzyć dowolne wzory i motywy, możemy także pokolorować szklaną powierzchnie i ozdobić ją brokatem lub metalicznymi blinkami akrylu, świetnie nadającymi się do szkła. 

Ptaszki na uwięzi

Tekturowym kształtom z Eco Craft możemy nadać przestrzennego charakteru. Ptaszki z serii Birds możemy wyposażyć w „oryginalne” piórka lub sporządzić je z kartonu. Całość zaś pomalować z wykorzystaniem kolorowych – również metalicznych – flamastrów Staedtler, tworząc fantazyjne, papuzie wzory. Przez nasadę modelu przeciągamy jutowe sznurki, tworząc w ten sposób zawieszki, które osadzamy na gałązkach ogrodowych krzewów. Jeśli dodatkowo opleciemy gałązki ledowymi światełkami, wieczorem najmniejsza bryza wprawi całość w ptasi tan.