Wakacyjne bransoletki, zawieszki, wisiorki z Fimo

Wakacje i urlopy uwalniają nas od oficjalnych strojów i skłaniają do stylistycznych eksperymentów. Mniej i bardziej egzotyczne miejsca inspirują i odkrywają przed nami możliwości, o których nie wiedzieliśmy lub uznawaliśmy, że są nie dla nas. Ale wakacyjny luz wyzwala odwagę, którą rozbudzamy nowymi widokami i urlopową egzotyką. Zawieszamy wzrok na tym, co inne i przez to też piękne. I też chcemy być częścią tej egzotyki. I bardzo dobrze!

Wakacyjne DIY

W czasie wakacji ubieramy się przewiewnie i chętnie stosujemy dodatki i kolorową biżuterię. Oczywiście tą lekką, cyganeryjno-hippisowską, która mieni się w słońcu, i którą najczęściej kupujemy na turystycznych szlakach. A możemy ją wykonać sami, w zgodzie z naturą i naszymi stylem. Nabywając nowych umiejętności, przekonujemy dzieci, że dobrze się przy tym bawimy.

Modelowanie

Fimo to plastyczna masa, która idealnie nadaje się do „jubilerskiego” rękodzieła. Możemy z niej stworzyć naszyjniki, bransoletki, zawieszki, pierścienie i co tylko jeszcze. Stosując różne rodzaje masy, możemy uzyskać odpowiednio różne efekty: połyskliwego glamouru, brokatu, neonu, pasteli, metalu, kryształu skóry. Ten ostatni – Laether Effect – świetnie nadaje się do tworzenia ozdób w rodzaju rzemyków, pasków, bransolet. Masę można dziurkować, ciąć i dowolnie zszywać, przytwierdzać do torebek, sandałów czy psiej obroży.

Kolory

Bogactwo kolorów masy Fimo jest właściwie nieograniczone, a letni sezon każe szczególnie podkreślić wakacyjnie brzmiące: pistację, jagodę, grejpfrut czy mango. Opakowania zawierają pojedynczy kolor lub zestaw kolorów. Chcąc stworzyć wyjątkowo zindywidualizowaną barwę albo efekt tonalnego przejścia, możemy je łączyć. 

Technika 

Tworzenie biżuterii z masy Fimo jest nieskomplikowane, a przy tym satysfakcjonujące – i to niezależnie od stopnia zaawansowania plastycznego. Chodzi o oryginalny pomysł i cierpliwe wałkowanie, rolowanie, by stworzyć wymarzony model. Utwardzamy go w zwykłym domowym piekarniku, w temperaturze 110°-130° C (zależnie od zestawu) przez ok. 20-30 min.

Fimo jest dla początkujących i zaawansowanych. Najmłodsi mogą sięgnąć po tutorial, które w prosty sposób wprowadzi w technikę i proces twórczy. Dla zaawansowanych rękodzielników, stawiających na precyzję, tworzenie detali, stabilność wymiaru wart polecenia jest zestaw Fimo Proffesional.