Walentynki – jak kraftowo uczcić dzień zakochanych

W walentynkowy dzień liczą się przede wszystkim nie karaty i Cartiery, ale drobne gesty, które uczynią ten dzień wyjątkowym. Chodzi o pomysł i odrobinę fantazji, które wywołają uśmiech i połechcą serce.

Wspólna kolacja jest najpopularniejszym sposobem świętowania walentynek i trudno się dziwić, w końcu przez kuchnię trafia się do serca, a serce kładzie się na talerzu. A gdyby tak położyć na metaforycznym talerzu – między starterem i daniem głównym – soczyście czerwone serce wykonane własnoręcznie z plastycznej masy Fimo? Łatwo je ulepić, łatwo ozdobić, malując krwistą temperą lub brokatowym akrylem Happy Color, z dobitnym grawerunkiem magicznego słowa LOVE. 

Algorytm walentynkowych wzruszeń preferuje drobne formaty, pomysłowość i zaskoczenie. Nie musimy brodzić za nenufarami, by ten wyjątkowy dzień nabrał wyjątkowego charakteru, choć kwiaty, owszem, zawsze są mile widziane. Zawieszki w kształcie serca albo motyli z serii Eco Craft Happy Color, odpowiednio pomalowane i podpisane, nadadzą domowym wnętrzom walentynkowych walorów. Pomalowane metalicznymi markerami M&G na złoto lub srebrno, przyklejone do drzwi lodówki (np. taśmą dwustronną M&G), od rana wprowadzą nas w odpowiedni nastrój.

W równie prosty, choć efektowny, sposób można potraktować lustro w łazience – oklejając je samoprzylepnymi karteczkami Cherry Blossom lub gładkimi z narysowanymi serduszkami. Albo wręcz wypisać na nim pisakiem metalicznym do kaligrafii Staedtler (łatwo usuwalnym) słowa, którymi wyrazimy gorąc uczuć. W takim dniu nawet wyjątkowo idealna pani domu nam to wybaczy. Idąc tym tropem, na monitorze bądź klawiaturze komputera drogiej nam osoby można umieścić elektrostatyczne karteczki z czułym wyznaniem lub życzeniami. Takie karteczki możemy też wsunąć drugiej połowie do pudełka z lunchem lub torebki – drobne niespodzianki odkryte w nieoczywistych okolicznościach zawsze cieszą.

Najmłodsi również piszą walentynkowe życzenia, nierzadko dla mam, tworząc przy tym piękne, dziecięce laurki. Można im podpowiedzieć, jak wykorzystać w tym celu arkusze papieru dekoracyjnego albo bloku technicznego. Laurkę można upiększyć naklejkami w kształcie z Bloku Wycinanki Samoprzylepnej, odrysowując kształty Eco Craft lub tworząc całkiem samodzielne rysunki przy użyciu wielokolorowych zestawów kredek świecowych lub klasycznych. Odkryć taką laurkę w służbowej aktówce – sama radość!