Warsztaty kreatywne

Warsztaty kretywne

Sezon jest świąteczny, czyli wymagający specjalnej oprawy i warto wykorzystać możliwości, które stwarza. Tym bardziej, że do działań bezinteresownych w myśl hasła „sztuka dla sztuki” najmłodszych coraz trudniej przekonać. Warsztaty muszą mieć zatem swój cel i czemuś służyć, tu – stworzeniu świątecznej oprawy.

Dekoracja świątecznych bombek

Przy pomocy farb akrylowych można nadać nowy blask starym bombkom. Specjalny efekt stworzą farby akrylowe metaliczne lub tempera brokatowa, dzięki której bombka będzie się mienić kolorowymi drobinami świateł. Bombki ze styropianu są wdzięcznym materiałem do zdobień w technice dekupażu. Na pomalowaną wcześniej bombkę wystarczy nanieść wycięty z serwetki, bibuły lub papieru ryżowego wzór i pokryć go specjalnym klejem do decoupage bądź wikolem.

Zdobienie świątecznych kształtów

Kolekcja kształtów 3D z serii Eco Craft zawiera popularne motywy świąteczne: choinki, gwiazdy, aniołki – kartonowe lub z papieru mâché (z zawieszkami). Karton jest szczególnie wygodnym materiałem dla dzieci, które za pomocą najprostszych kredek mogą nadać wybranemu kształtowi świątecznego charakteru. Idealnie nadaje się też do zastosowanie techniki decoupage. Wystarczy odpowiedni wzór, klej i pędzelek – te na długich trzonkach ochronią przed plamami! Pięknie będą się prezentować na stole, parapecie lub zawieszone na choince.

Świąteczne kartki

Zwyczaj wysyłania życzeń w tak szczególnym okresie jest wciąż bardzo żywy. Jednak własnoręcznie wykonana kartka będzie tą najbardziej oczekiwaną. Do wykonania wystarczy karton w wybranym kolorze lub tektura falista (złota, srebrna), klej i nożyczki – dla dzieci wciąż najlepsze będą te z zaokrąglonymi ostrzami.  Przyozdobić go można stosując różne techniki – od rysunku, poprzez akwarele, po niezwykle efektowny dekupaż i kolaż. Popularne motywy świąteczne to niezmiennie: choinki, renifery, bombki, gwiazdy. Można je wycinać z szerokiej gamy papierów dekoracyjnych, można odrysować z gotowych szablonów i podcieniować pędzelkiem gąbkowym, można też odwzorować motyw na papierze samoprzylepnym i nakleić na kartę.