Własnoręczne prezenty na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela

Uroczyste pożegnanie szkoły wiąże się z tradycją wręczania nauczycielom kwiatów tudzież drobnych upominków. Aby upominek był naprawdę od serca i w żaden sposób nie krępował obdarowanego, warto wykonać go własnoręcznie bądź zadbać, by jego wartość była przede wszystkim emocjonalna.

Album wychowanków

Album sporządzamy z kolorowych arkuszy kartonu Happy Color. Dziurkujemy je i łączymy wiązkami kolorowej wstążki. Okładkę opatrujemy wzruszającą dedykacją (dla najfajniejszej Pani w całej szkole). Na kolejnych kartach wklejamy zdjęcia uczniów, które ci własnoręcznie podpisują. W wersji zaawansowanej zamiast zdjęć można się pokusić o uproszczone miniportrety (a nawet karykatury). 

Księga cytatów

Wystarczy elegancki album Happy Color na spirali z serii Eco Craft, klej i kolorowy flamaster Staedtler do handletteringu. Na kolejnych stronach zapisujemy ulubione cytaty (nasza szkapa też bywała Pegazem albo różnica między kwadratem a trójkątem tylko na pierwszy rzut oka jest oczywista). Jeśli mamy odwagę uwzględniamy również te najbardziej soczyste wypowiedzi, a jeśli chcemy nadać całości walorów historycznych, opatrujemy cytaty datą i miejscem powstania (np. lekcja historii, II semestr, temat: Dlaczego Poznań jest stolicą Polski?).

Prezent na skołatane pedagogiczne nerwy

Zawód nauczycielski jest stresujący, naraża na szwank i uszczerbki. Jeśli mamy do czynienia z nauczycielem, na którym nam zależy zadbajmy o niego. Doskonałym ćwiczeniem relaksacyjnym są kolorowanki, które odpowiednio dobrane, poprawią kondycję i wywołają uśmiech – np. te z serii Monumi w wersji XXL. Dla pana od historii Castles, od geografii Safari, dla pani od polskiego Princesses, a dla pani od biologii – Dinozaury. Żeby dodatkowo rozbroić ulubionego nauczyciela, warto sprezentować mu specjalny długopis do stawiania jedynek – np. wymazywalny z serii Feel the Jungle (Happy Color).