Wyprawka

Do pisania

Wyprawka szkolna zaczyna się od przyborów do pisania. Naukę pisania najlepiej zacząć ołówkiem trójkątnym Staedtler – dzięki specjalnej obudowie nie ślizga się w małej dłoni, a dzięki kształtowi uczy właściwego chwytu. Długopisy wymazywalne to dziecięcy przebój, świetne do zabawy i pisania wypracowań – łatwo nimi korygować błędy bez robienia dziury w zeszycie. Warto wybrać też długopis żelowy np. M&G Cristal, gładko sunący po kartce i z ergonomiczną obudową.

Do rysowania i kolorowania

Przybory, które przydadzą się nie tylko na lekcje plastyki. Kredki i flamastry, które mienią się wszelkimi barwami przyciągają oko i pozwalają wyczarować, co tylko małoletnia dusza sobie wymarzy, i to w dowolnych kolorach. Godne polecenia są kredki sześciokątne Noris Staedtler (dodatkowo praktyczne, bo niełamliwe) oraz zestaw cienkopisów Triplus – nadają się do pisania, kolorowania i rysowania.

Na matematykę i geometrię

Podstawowy przyrząd na geometrię to cyrkiel, najlepiej z bezpieczną igłą i w poręcznym opakowaniu – szkolny cyrkiel Noris kreśli okręgi o promieniu do 300 mm i łatwo mieści się w plecaku. Na lekcjach nie obędzie się też bez ekierki, linijki i kątomierza, można je nabyć w zestawie z kolekcji M&G (zestaw geometryczny) – są zgrabne, transparentne i w poręcznym formacie. Do tego potrzebny będzie precyzyjny ołówek, np. automatyczny z wymiennymi grafitami Noris Staedtler.

Plastyka

Na szkolnych zajęciach po sztalugi się raczej nie sięga, ale po papier – zawsze. Blok Malarski Młody Artysta jest uniwersalny, czyli można na nim rysować i malować w różnych technikach. Odpowiednio gruby (200 g), zwarty, łatwo znosi korekty i nie faluje pod wpływem akwareli. Pędzelki lepiej kupować w zestawach (Happy Color), zawierających różne rodzaje i wielkości – optymalny będzie zawierał pędzelki płaski, ukośne i okrągłe, które sprostają każdej malarskiej kompozycji.

Wężykiem!

W szkolnym piórniku nie może zabraknąć kilku zakreślaczy, które pomogą zaznaczyć czy podkreślić szczególnie ważną treść. Najlepiej w kilku różnych, wyrazistych kolorach i na bazie wody (szybko schną, nie zostawiając plam w zeszycie). Zakreślacze Textsurfer można kupować pojedynczo i w zestawach, nie rozmazują druku ani atramentu, a kolor czarny pozwala wykreślić zbędne wersy. W łatwy i oczobitny sposób wyróżniają linie tekstu, pozostawiając go idealnie czytelnym.

Przechowywanie

Aby przybory szkolne nie ginęły i zawsze były we właściwym miejscu, należy zaopatrzyć się w stosowne przyborniki. Najlepiej różne, tak by selektywnie rozmieścić w nich przybory na różne zajęcia albo różne rodzaje przyborów. Najmłodsi polubią piórniki Cool Gang w różnych wzorach, rozmiarach i z sylwetą ulubionej postaci. Mniejszy pomieści drobiazgi w rodzaju gumek, temperówek, chusteczek do okularów i domowych kluczy. Większe odpowiadają formatem kredkom, flamastrom i długopisom. Do kompletu można dołączyć worek z tej samej kolekcji, idealny do noszenia butów na WF albo drugiego śniadania. Nieco bardziej kompaktowe, ale również cool!, są duże piórniki z serii Just, pomieszczą wszystko, co potrzeba na cały szkolny tydzień. Maturzyści chętniej sięgną po piórniki tuby – wystarczająco duże, by znalazły się w nich rzeczy naprawdę niezbędne i na tyle małe, by nie wypychać kieszeni w spodni.

Motywacja i zabawa

Nie samą szkołą młody człowiek żyje, bez szkoły też można się uczyć. Edukacyjne materiały Monumi uczą i bawią. Duże kartonowe globusy i plansze z mapami to lekcje geografii i astronomii na wesoło. Zamiast nasiąkać szkolną rutyną, dzieci nasiąkną obrazami kontynentów, układu słonecznego i dowiedzą się, jak wygląda pterodaktyl. Są to przybory, które uruchamiają pamięć wzrokową, a ta w procesie kształcenia jest wyjątkowo skuteczna. A tuż przed snem dobrze jest zapamiętać kilka afirmatywnych rad, rozpisanych na planszach Monumi w rodzaju: „Moc jest w tobie”.