Żeby się nie zgubiło – oznaczenie rzeczy do szkoły

Przybory szkolne gubią się od zarania dziejów, w wirtualnym szkolnym biurze rzeczy znalezionych znajdziemy wszystko – długopisy, ołówki, kredki, legitymacje i trampki w rozmiarach wszelakich. Przyzwyczajajmy dzieci do dbania i pamiętania o swoich rzeczach, a domowymi sposobami postarajmy zapobiegać zgubom albo przynajmniej ograniczać ich liczbę. Personalizowanie szkolnej wyprawki, sprawi, że posłuży dłużej albo, że do nas wróci, jeśli się jednak zgubi.

  • Podpis

Duży i rzucający się w oczy podpis stworzymy, używając markerów metalicznych, akrylowych albo perłowej masy akrylowej 3D perlen Happy Color. Używając tych narzędzi, łatwo wyróżnimy nasze zeszyty czy książki, a przy tym nadamy im osobistego scharakteru. Perlenem dobrze jest również oznaczać rzeczy o nieco trudniejszej powierzchni – np. płócienne trampki albo worek na WF.

  • Ołówki, pędzelki

To przybory, które najłatwiej pomylić z cudzymi, więc tym bardziej warto je spersonalizować. W prosty sposób można je potraktować wodoodporną i odporną na ścieranie farbą akrylową, tworząc oryginalny wzór – kropki, kreski itd. Bardzo fajnie wygląda taśma ozdobna, którą można okleić trzonek pędzelka lub ramkę ołówka – Efficiency lub Simple Life z motywami dobrych duszków lub zwierząt wyróżnią szkolne narzędzia z tłumu innych.

  • Zawieszki

Worki ze sprzętem sportowym albo tornistry dobrze jest zaopatrzyć w klasyczne zawieszki, które standardowo kupujemy z torbami podróżnymi lub walizkami. Możemy je wykonać, używając gotowych kształtów tekturowych, które wystarczy podpisać, ofoliować i dołączyć do paska. Nieco ambitniejszym pomysłem jest rękodzielnicza zabawa z termoutwardzalną masą plastyczną Fimo Laether-Effect, z której można łatwo wykonać oryginalną zawieszkę, wyglądającą jak skórzana.